Knyga. Nikolaus B. Enkelmann - Charizma

Šita knyga yra apie ką tik nori, tik ne apie tai ko tikėjausi. Ko aš tikėjausi? Kad bus paanalizuoti garsiausi pasaulio lyderiai ir paaiškinta, kodėl vienas ar kitas žmogus buvo tokia charizmatiška asmenybė. Tai šito knygoje nėra.

Atvirai pasakius, knyga vienodai galėtų vadintis „Medžioklė“ arba „Žvejyba“ šie pavadinimai tiek pat atspindėtų knygos turinį kaip ir tikrasis jos pavadinimas. Tai apie ką knyga?

Knyga su daryta iš keturių skyrių. Pirmasis skyrius „Kas yra charizma?“ aiškina kaip gerai būti charizmatiška asmenybe ir kiek daug galima pasiekti. Šiame skyriuje taip pat aiškinama motyvacijos ir tikslų svarba. Beje, pateikiamas ir charizmos apibrėžimas iš žodyno...

Antrame skyriuje „Charizmos tyrimai“ pasakojama, jog viskas kyla iš galvos: sąmonės ir pasąmonės, todėl svarbu valdyti savo mintis. Be to nuolatiniai kartojimai t.y. afirmacijos, jeigu jos teisingos yra gerai jums.

Trečiame skyriuje „Profesinio gyvenimo charizma“ aiškinama, kaip svarbu direktoriui būti charizmatiškam. Taip pat pabrėžiama komunikacijos ir retorikos svarba, norint gerai vadovauti įmonei.

Ketvirtas skyrius „Charizmą galima treniruoti“ yra pats geriausias šioje knygoje. Pateikiamos balso ir žvilgsnio treniruočių instrukcijos.

Kiekvieno skyrio gale pateikiami šeši klausimai, kurie turėtų padėti geriau įsisavinti knygoje pateiktą medžiagą, aišku, jeigu būtų ką įsisavinti... Be to knyga aktyviai siūlo užsisakyti autoriaus seminarų bei video/audio kasečių. Knygoje pateikiama daug klausimų norint įvertinti save, tačiau nepaaiškinama, kur tuos atsakymus susikišti ar iš viso ką su jais daryti... Knygoje labai trūksta realių pavyzdžių iš gyvenimo. Pateiktų (ne)charizmatiškų asmenybių kiekį galima suskaičiuoti ant rankų pirštų ir visi jie yra vokiečiai apie kuriuos nesu nieko girdėjęs...

Mano vertinimas:

– jeigu tai jūsų pirma knyga iš smegenų plovimo srities, tai gal patiks...

Brukštelk žinutę