Knyga. Now write! Mysteries

Šį knyga neturi autoriaus, nes kiekvienas skyrius yra parašytas vis kito rašytojo. Ir čia surinkti ne šiaip sau rašytojai, daugelis jų yra nominuoti bent dviem apdovanojimams (o kai kurie net gi ir laimėjo). Tačiau aš niekada nesu girdėjęs apie tuos rašytojus išskyrus vieną. Ir greičiausiai, užvertęs šią knygą, aš apie tuos rašytojus niekada daugiau neišgirsiu.

Jums turbūt smalsu koks tas vienas rašytojas apie kurį aš buvau girdėjęs? James Scott Bell.

Knygą sudaro 359 puslapiai ir joje yra 96 skyreliai, kitaip sakant vidutiniškai vienam rašytojui tenka maždaug apie tris puslapius.

Knyga yra padalinta į skyrius, kurie turėtų apimti įvairius rašymo aspektus: informacijos istorijai rinkimas, istorijos vystymas, istorijos struktūra, pagrindinis veikėjas, papildomi veikėjai ir santykiai tarp jų, dialogai, aplinka, veikėjų motyvacija, scena, perrašymas, serijų rašymas.

Kiekvienas skyrelis taip pat turi labai aiškią struktūrą. Pirmiausiai pradedama trumpu autoriaus pristatymu, tuomet autorius parašo kokį nors tekstą, o skyrius baigiamas pratimu.

Apie ką rašo kiekvienas autorius? Labai įvairiai. Vieni rašo apie save, kiti rašo apie savo naujausią knygą, treti iš tiesų, nuoširdžiai bando duoti naudingą patarimą. Didžiausia problema yra ta, kad trys puslapiai nėra pakankama, jog galima būtų detaliai iš analizuoti kokį nors vieną rašymo aspektą ir duoti naudingą patarimą, todėl patarimai, kuriuos rasite yra tokie bendriniai kaip naujametiniai horoskopai: tinka visiems, bet nieko naudingo nepasako.

Manau parašiau pakankamai, jog galėčiau pasakyti, kad šita knyga yra visiškas šlamštas. Turbūt nėra kitos knygos, kurioje rasite tiek daug, beveik šimtą pratimų rašytojams, vis tiek bet kuri kita knyga bus geresnė nei šita. Na ir kas, kad ta kita knyga turės tik penkiasdešimt pratimų?

Mano vertinimas:

– kai kurios knygos, niekada neturėjo būti išleistos. Pavyzdžiui šita.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)