Knyga. Richard P. Feynman, Ralph Leighton - Surely you’re joking, Mr Feynman

Šią knygą rekomendavo vienas mano klausimų podcast. Nuėjęs į knygyną aš galvojau, kokią knygą nusipirkti ir kaip tik prisiminiau tą rekomendaciją. Prieš tai aš visiškai nepasidomėjau apie ką šita knyga, pasirodo tai garsaus fiziko autobiografija.

Koks garsus yra Richard P. Feynman? Toks garsus, kad turi pakankamai padorų wikipedia puslapį lietuvių kalba!

Šis mokslininkas dalyvavo atominės bombos kūrime bei laimėjo Nobelio premija, kuria, beje, visai nesidžiaugė.

Šią knygą sudaro ~350 puslapių padalintų į penkias dalis, kurios savo ruoštu padalintos į dar smulkesnius skyrelius – pasakojimus. Knyga prasideda pirmaisiais fiziko prisiminimais iš vaikystės, toliau bėga per jo studijų laikus, darbą Manheteno projekte, dėstymo laikus. Nors vedęs buvo tris kartus, tačiau žmonos paminimos vos kelis kartus prabėgomis ir nerasite nei vieno žodžio apie vaikus.

Skaitant knygą susidaro įspūdis, jog Feynmano gyvenimas buvo labai įdomus, o pats mokslininkas gana didelis išdaigininkas. Atominės bombos kūrimo laikais jis mokinosi įsilaužti į seifus ir taip erzindavo savo kolegas bei viršininkus. Metus praleido Brazilijoje, išmoko portugalų kalbą ir tapo vienos sambos grupės muzikantu bei dalyvavo sambos grupių festivalyje. Viešėdamas Japonijoje pareikalavo, jog jį apgyvendintų japoniškame, o ne užsieniečiams skirtame viešbutyje, nors nemokėjo japonų kalbos. Mokėsi piešti ir surengė autorinę piešinių parodą. Po darbo eidavo į striptizo klubą ir piešdavo šokėjas. Nors Feynmanas žinojo, kad fizika visuomet yra jo pagrindinė veikla, tačiau niekuomet neatsisakydavo užklasinės veiklos nesusijusios su fizika.

Beje, paskutinis knygos skyrius yra išverstas į lietuvių kalbą. Taip, jeigu dar nesupratote šitą knygą skaičiau anglų kalba.

Knyga skaitosi tikrai lengvai, įdomiai, o kai kurios vietos labai prajuokina. Žmogus gyveno tikrai įdomu gyvenimą, man reiktų pasistengi irgi gyventi įdomiau.

Mano vertinimas:

– ši knyga nėra kiekvienam, bet jeigu paimsite neturėtume pasigailėti.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)