Knyga. Ed Catmull, Amy Wallace - Creativity, Inc.

Tai yra mano ketvirtoji anglų kalba skaitytos knygos recenzija. Šios knygos autorius yra Pixar Animation Studios bei Walt Disney Animation Studios prezidentas. Sudomino?

Ed vaikystėje mėgo žiūrėti animacinius Disney filmus ir svajojo užaugęs taip pat kurti animacinius filmus. Pradėjęs piešti suprato, jog niekada negalės būti toks geras, kad taptų Disney animatoriumi, todėl nusprendė, jog geriau tapti mokslininku ir pasirinko fiziką.

Universitete susidomėjo kompiuterine grafika, vėliau jį pasamdė George Lucas, kuris Ed padalinį pardavė Steve Jobs. Jeigu gerokai sutrumpintai, taip atsirado Pixar. Ši istorija parodo, kad kelias į svajonę nebūtinai yra tiesus, o tiesus kelias nebūtinai veda į svajonę. Bet tai tik knygos pradžia.

Šioje knygoje Ed dalinasi savo patirtimi kaip sukūrė Pixar ir kaip išmoktas pamokas pritaikė vėliau, kai Pixar buvo parduotas Disney.

Man asmeniškai įdomiausia, kai pasakoja pirmąsias filmų versijas ir po to tai kas gavosi. Pavyzdžiui iš filmo UP liko tik pavadinimas. Vieno filmo sukūrimas paprastai trunka tris metus, per tą laiką būna daug diskusijų, kartais yra per rašomi tik tam tikri epizodai, o kartais ir visas scenarijus. Filmo tikslas yra sukurti emociją, kuri užkabintų žiūrovus.

Man labai patiko ED požiūris į kūrybiškumą. Pixar yra grupė vadinama BrainTrust. Čia susirenka režisieriai, scenaristai, prodiuseriai aptarti bet kurio kuriamo filmo, pastebėti kas neveikia, kas veikia, pasiūlyti ką reiktų pakeisti. Atvirumas, nebijojimas išsakyti kritikos nepriklausomai nuo žmogaus pareigų yra labai svarbus kūrybos tobulėjimo procese. Taip pat labai svarbu suprasti, jog kritikuojamas kūrinys ir nepriimti kritikos asmeniškai. Jeigu mes turėtume savo BrainTrust grupę, kurioje kritikuotume savo komiksus ar romanus, mūsų kūrybos kokybė neabejotinai gerėtų.

Tyrimas yra labai svarbi kūrybinio proceso dalis. Komanda kurianti filmą apie universitetą važiuoja pasivaikščioti po universitetų miestelius, komanda kurianti filmą apie Paryžių važiuoja pasivaikščioti po Paryžių, nes tik taip galima perteikti autentiškas smulkmenas, kurios sukuria įdomių bendrą pasaulio vaizdą.

Pati svarbiausia knygos mintis:

Jeigu geriems žmonės duosi blogą idėją, jie ją pataisys arba išmes ir sugalvos geresnę. Jeigu blogiems žmonėms duosi gerą idėją, jie ją sugadins. Geri talentai nieko nereiškia, jeigu jie atsiduria blogoje komandoje. Talentai gali pasireikšti tik patekę į tinkamą komandą.

Mano vertinimas:

– rekomenduoju visiems kūrybingiems žmonėms.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)