Knyga. Paul McKenna - I can make you sleep

Amerikoje jau turbūt nebeliko nuobodžių vadovėlių mokiniams ir studentams, kad reikia rašyti tokias knygas... Paprastai tokių knygų neskaitau, bet jeigu jau pakliuvo į rankas, tai imkimės kritikos. Taip, kritikos.

Kaip jūs vertintumėte knygą, kurios pirmasis skyrius parašytas tik tam, kad įtikinėtų kokia gera ir naudinga gali būti knyga?

Vienas dalykas, kad mane nustebino, kad šitoje knygoje neradau praktiškai nieko naujo, daugelį minėtų knygoje pratimų galima rasti bet kurioje kitoje sėkmės mokytojų knygoje, tarkim šitoje, tačiau jie vadinasi kitaip. Vienintelis negirdėtas, mane sudominęs pratimas yra „tapšnojimas“, deja, apie jį nepapasakosiu, nes dėl geresnio supratimo reikalingos iliustracijos.

Taigi, ką reikėtų daryti norint geriau miegoti? Keltis pusvalandžiu anksčiau, nei jūs paprastai esate įpratę. Eiti miegoti tik tuomet kai jaučiatės mieguistas. Mankštintis. Nevalgyti likus trims valandoms iki miego. Negerti kavos po pietų. Išjunkti televizorių likus valandai iki miego. Nusipirkti naują patogią lovą...

Kalbant apie knygoje pateiktus pratimus tai vienas iš jų skamba maždaug taip. Užsimerkite ir lėtu monotonišku balsu mintyse sau pasakokite ką matote: ežerą, namą ežero pakrantėje ir t.t.

Jeigu jus valdo stiprios emocijos, tai irgi gali trukdyti užmigti. Suvaldyti emocijoms skirtas maždaug toks pratimas. Pirmiausiai pasistenkite apibūdinti koks tai jausmas. Tuomet atsakykite į klausimą: kodėl jūs taip jaučiatės? Tuomet paklauskite: kodėl jums tai yra svarbu? Klausinėkite save tol kol sugebėsite įžvelgti ką nors teigiamo ir raminančio. Kai sužinosite kas jums yra svarbu, atsipalaiduosite ir galėsite užmigti.

Pradėjom nuo blogų dalykų, tai blogais ir pabaikim. Knygoje yra beveik 200 puslapių, tačiau visas realus tekstas galėtų tilpti į kokią 50. Taip skaitai ir jauti kaip gaila veltui sugadinto popieriaus.

Mano vertinimas:

– aš nesakau, kad knygoje esantys pratimai nepadės, bet jie nėra jokie specifiniai, išskirtiniai ar kitaip ypatingi, kad nebūtų galima rasti kituose šaltiniuose ir būtų verta pirkti šitą knygą.

Ps. Prie knygos yra pridėtas meditacinis CD, kurio aš dar neklausiau.

Brukštelk žinutę