Knyga. Glen Cook - Šešėlių žaidimai

Juodosios gvardijos ciklą pradėjau skaityti 2011 metais ir buvau priverstas padaryti ketverių metų pertrauką, nes niekur negalėjau rasti šitos knygos: nei knygyne, nei senų knygų parduotuvėse, nei didelėse bibliotekose. Kol atsitiktinai radau vienoje mažoje bibliotekoje.

Žinot, būna tokios knygos kur perskaitai skyrių ir eini pailsėti? Ši priešinga, pradėjęs skaityti pamiršti ir valgį, ir miegą. Skaitydamas šią knygą prisiminiau, kodėl Glen Cook yra vienas iš mano mėgstamiausių rašytojų – jo pasakojimo stilius yra fantastiškas. Nors jo kuriami pasauliai yra gana žiaurūs, tačiau vis tiek norėtųsi juos pamatyti.

Knyga prasideda trumpu iki šiol Juodosios gvardijos patirtų nuotykių atpasakojimu. Jeigu neskaitėte ankstesnių dalių, tai visas mano pasakojimas greičiausiai bus spoileris.

Iš Juodosios Gvardijos liko tik septyni nariai. Kranklys išrinktas kapitonu jaučia pareigą gražinti žlugusios gvardijos kronikas į Katovaro miestą, kaip jis prisiekė prieš tapdamas metraštininku. Šiai nedideliai grupei žmonių teks įveikti neįsivaizduojamą skaičių mylių, kad pasiektų tikslą, jų kelionė eis per žemes, kuriose jie patys niekada nesilankė, nors Juodosios gvardijos pirmtakai tikrai pražygiavo.

Visa istorija yra nesudėtingas nuotykis vedantis prie galutinio tikslo – didžiojo mūšio. Kelionės eigoje tai vietoje, tai kitoje vietoje prie armijos prisijungia vis nauji savanoriai, kol Kranklys pradeda galvoti, jog gvardija iš tiesų net nežlugo, tačiau pirminio savo sumanymo vis tiek neatsisako.

Mano vertinimas:

– nors knyga labai įtraukianti, tačiau pati pabaiga mane nuvylė. Tikėjausi kažko wow, o buvo tik piš...

Brukštelk žinutę