Knyga. Richard Wiseman - 59 sekundės

Įžangoje autorius sukritikuoja visus sėkmės mokytojus ir „pagalbos sau“ knygas, tačiau jau pirmame skyriuje žengia gerai pramintu sėkmės mokytoju keliu.

Kuo šita knyga skiriasi nuo kitų sėkmės knygų? Tuo kad visi knygos teiginiai yra paremti moksliniais tyrimais.

Skaitant šią knygą apima dvejopas jausmas. Pavyzdžiui skyriuje „Laimė“ autorius kritikuoja pozityvų mąstymą ir visus sėkmės mokytojus, tačiau (apskritai visoje knygoje) patvirtina 90% to ko moko Anthony Robbins. Tai taip liūdna/pikta, autorius prieš kritikuodamas sėkmės knygas, galėjo pats bent vieną perskaityti.

Pavyzdžiui skyriuje „Kūrybingumas“ autorius pateikia daug įdomių faktų, kurie neturi nieko bendro su tuo ką dažniausiai pasakoja sėkmės mokytojai, todėl skaityti linksma/malonu.

Knyga sudaro 10 skyrių (be įžangos ir išvadų): Laimė, įtikinimas, motyvacija, kūrybingumas, patrauklumas, stresas, tarpusavio santykiai, apsisprendimas, vaikų auklėjimas, asmenybė.

Skyriuose pateikiama daug įdomių dalykų: patrauklumas darbo pokalbio metu žymiai svarbiau už patirtį, norit gauti darbą.

Jeigu norite, kad koks nors žmogus padėtų jums prie didelio projekto, iš pradžių paprašykite jo mažos paslaugos. Žmonės, kurie padaro jums paslaugas labiau linkę padėti, nei tie, kuriems padarote paslaugas jūs.

Iš mažesnių indų su mažesniais šaukštais žmonės suvalgo žymiai mažiau nei iš didesnių indų. Lėčiau valgydami žmonės pasisotina greičiau. Virtuvėje pakabintas veidrodis leidžia atsikratyti bereikalingo viršsvorio. Žmonės perkantys „dietines“ pakuotes suvartoja daugiau maisto.

Žmonės po vieną sugalvoja daugiau ir geresnių idėjų nei dirbantys grupėje. Žmonės yra kūrybingesni, jeigu kambaryje yra vazoninių gėlių, o pro langą matosi medžiai, o ne asfaltas ar kito namo sienos. Gulintys žmonės kūrybingiau sprendžia užduotis, nei jų stovintys kolegos.

Švelnus rankos prilietimas pirmo pokalbio metu padidina tikimybę gauti merginos telefono numerį. Alkaniems vyrams patinka stambesnės moterys. Jeigu jūs esate tokia, tai kvieskite vaikiną į pasimatymą kaip tik prieš pietus, veskitės į salotų barą, kad negalėtų pilnai prikišti savo skrandžio.

Šuo padeda sumažinti kraujospūdį, įdomu, kad tarp tikro ir roboto šuns nėra didelio skirtumo. Žmonės, kurie turi kuo rūpintis, net jeigu tai yra tik gėlė vazone, gyvena ilgiau. Žiūrėjimas plaukiojančių žuvyčių per televizorių taip pat gerina savijautą ir padeda atsipalaiduoti (Žiūrėjimas muilo operos atsipalaiduoti nepadeda).

Ir daugelį kitų įdomių faktų, galite rasti knygoje. Tik nelabai įsivaizduoju kaip juos pritaikyti praktiškai.

Nežinau kaip originale, tačiau lietuviškame variante nuorodos į originalius tyrimus sunumeruotos neteisingai ir turiu pasakyti – tai žiauriai užknisa.

Mano vertinimas:

– įdomi knyga parodanti, jog mokslas nebūtinai turi būti nuobodus.

Brukštelk žinutę