Knyga. Robert Charles Wilson - Chronolitai

Pirmasis chronolitas atsiranda 2021 metais Tailande, ant jo yra užrašas pažymintis karžygio vardu Kuinas pergalę įvyksiančią po dvidešimties metų. Vėliau visą Azija nusėja daugybė panašių chronolitų. Kartais jie atsiranda vidury miesto sugriaudami daugybę pastatų, kartais vidury upės pakreipdami jos vagą. Dėl šių chronolitų sugriūna visa Azijos ekonomika, o tam įvykus JAV ir ES ritasi į recesiją. Principe grįžta į Sovietų sąjungos laikus, kai maistas tik už talonus ir visko trūksta.

Knyga sudaryta iš trijų dalių ir yra pasakojama pagrindinio veikėjo Skoto Vordeno akimis.

Pirmoje dalyje chronolitai atsiranda ir išplinta, tačiau pagrindinis akcentas čia duodamas Skoto šeimai. Jis išsiskiria su žmona, tačiau turi dukrelę, todėl susiranda darbą netoli, kad galėtų bendrauti su ja. Vėliau praranda darbą ir gauna pasiūlymą visai kitoje žemyno pusėje. Žodžiu - tokios šeimyninės problemos.

Antroje dalyje Skoto duktė prisijungia prie Kuino garbintojų ir jis kaip tikras didvyris, nors pagal specialybę programuotojas, važiuoja jos gelbėti.

Trečioje dalyje komanda mokslininku užsiima pirmo chronolito sunaikinimu vos tik jam atsiradus.

Knygoje daug kalbų apie „tau sukinio momentą“ ir kitokį pseudomokslą, leidžiantį keliauti laiku.

Knyga palieka labai daug neatsakytų klausimų. Čia spoileris. Kas iš tiesų buvo Kuinas? Kaip jam kilo mintis siųsti paminklus sau į praeitį? Iš kur jis gavo tą technologiją? Nors knygoje nėra nurodomos tikslios datos, tačiau, kai jie bando sunaikinti pirmą chronolitą, yra maždaug tas laikas, kai turėjo įvykti pirmas mūšis ir niekas dar neturi tokios galingos technologijos, kad galėtų siųsti daiktus į praeitį. Iš ko apskritai buvo pagaminti chronolitai? Ir daugybė kitų klausimų.

Mano vertinimas:

– šlamštas.

Brukštelk žinutę