Knyga. Robert Crais - The monkey’s raincoat

Ši knyga atrodo tarsi būtų detektyvinis filmas iš vaikystės. Jinai turi teisingą derinį įtampos, personažų, smurto.

Pagrindinis personažas Elvis Cole yra privatus detektyvas. Istorija pasakojama iš Elvio perspektyvos. Viskas prasideda nuo to, kad moteris Ellen Lang kartu, o tiksliau verčiama draugės Janet Simon, atėjo paprašyti pagalbos. Prieš kelias dienas dingo Ellen vyras ir sūnus. Vyras turėjo pasiimti vaiką iš mokyklos, bet nuo to momento apie juos niekas nieko negirdėjo. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad vyras nenorėjo tampytis su skyrybų procedūromis, todėl pagrobė vaiką ir pabėgo, bet po truputi pradeda dėliotis sudėtingesnis paveikslas.

Veiksmas vyksta Holivude, todėl į nusikaltimą įsivėlę nesėkmingi aktoriai, jų vadybininkai, mafijozai ir didelis kiekis narkotikų.

Istorija prasideda lėtai ir net gi sakyčiau neįspūdingai, neišskirtinai, bet įtampa po truputi kyla ir pabaiga yra visai nebloga. Kitose knygose būna milijonas personažų ir visi jie tik švaisto laiką, kaip minėjau įžangoje šitoje knygoje yra nedaugiau personažų nei reikia.

Yra vienas kabliukas, kurį turiu paminėti. Man netrukdo, o kažkam tai gali būti net gi privalumas. Veiksmas vyksta Holivude, todėl autorius nuolatos mini gatves, kuriomis važiuoja; aktorius (filmų personažus), kurie panašūs į sutinkamus žmones; filmus, kurie primena situacijas į kurias pateko personažai; įvairius prekės ženklų (maisto, gėrimų, parduotuvių) pavadinimus. Jeigu žinotum apie ką autorius kalba, tai knyga galbūt suteiktų daugiau autentiškumo, geresnį pasaulio suvokimą, bet realiai aš nežinau nei gatvių, nei filmų, nei parduotuvių ir iš visų aktorių žinau tik vieną…

Tai yra pirmoji privataus detektyvo Elvio Cole ir jo partnerio Joe Pike ciklo knyga. Iš viso jų yra išleista net 19. Jeigu jums patiks, šita tuomet turėsite dar daug gero skaitymo.

Mano vertinimas:

– Man patiko, ši knyga turi visko ko reikia geram trileriui ir nėra per daug tamsi.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)