Knyga. Jim Butcher - Storm front

Tai yra pirmoji Dresdeno failų knyga. Šito teksto rašymo metu yra išleista 17 knygų, 18 žada išleisti 2024 metais. Yra taip pat serialas įkvėptas šitos serijos knygų, jis vadinasi – Dresdeno failai. Geriausia ką galiu pasakyti apie serialą – jis egzistuoja. Serialas turėjo tik vieną dvylikos epizodų sezoną ir tam yra priežastis. Specialieji efektai neįspūdingi, aktorių vaidyba neišskirtinė.

Ar serialas tiksliai atvaizduoja knygos pasaulį? Kaip čia pasakius… serialas tiksliai atsimena veikėjų vardus, o visa kita palikta laisvai interpretacijai. Dabar svarbiausias klausimas: kuris serialo epizodas yra šita knyga? 8 serialo epizodas vadinasi Storm Front, bet jis paima idėja iš knygos, o ne istoriją.

Užteks apie serialą, pakalbėkime apie knygą.

Harry Dresden yra pirmasis ir vienintelis privatus detektyvas – burtininkas Čikagoje ir visoje Amerikoje. Nors yra daug burtininkų, tačiau kiti nesiafišuoja viešai. Būdamas vieninteliu, Harry dažnai padeda policijai su keistomis bylomis. Kaip tik dabar kažkas nužudė du žmonės išsprogdindamas jų širdis iš krūtinės. Nusikaltimui buvo pasitelkta juodoji magija, ne kitaip, bet jį įvykdyti reikėjo neįtikėtinai didelio kiekio energijos. Kas gali būti toks stiprus?

Harry antrą kartą tą patį personažą sutinka tik perskaičius 100 puslapių. Taip, knyga yra 300 puslapio storumo, bet vis tiek… Perskaitęs 150 puslapių pagalvojau: na ir nuobodi knyga. Kas buvo tuose 150 puslapių? Non-stop veiksmas. Įsivaizduokite, kad klausote paskaitą, kurią skaito žmogus monotonišku balsu. Nei tempo pagreitėjimo, nei sulėtėjimo, nei tembro pokyčio, nieko. Tai migdo. Būtent taip aš ir jaučiausi. Vienas iš geriausių anime serialų, kokį esu žiūrėjęs Code Geass: Lelouch of the Rebellion. Kodėl? Nes ritmas keičiasi. Liūdnas akimirkas keičia juokingi momentai, mūšius keičia poilsio akimirkos. Tempo kaita išlaiko dėmesį.

Aš skaitau knygas anglų kalba jau nepirmus metus ir tai man nekelia problemų, bet pirmą kartą pagalvojau, kad yra daug nežinomų žodžių. Tai, kad nežinosiu kokio raudonumo yra mėlynas Beetle, neturės įtakos istorijos siužetui, bet nežinomų būdvardžių yra gerokai daugiau nei kitose knygose.

Aš šitą knygą nusipirkau tikėdamasis, kad jinai bus panaši į Seklio Gareto ciklą. Abiejuose pagrindiniai veikėjai yra privatus detektyvai, bet tai vienintelis panašumas tarp istorijų. Pats Harry kaip personažas man nepatinka. Jis muša žmones be jokios priežastis, žmonės mušą jį be jokio logiško paaiškinimo. Kaip detektyvas jis irgi nėra labai kompetentingas. Vaikšto iš kampo į kampą kol jam pasiseka. Kalbant apie rašymo stilių, man trūksta svarbiausio dalyko – gero humoro. Humoro turbūt šitoje knygoje yra mažiau nei vandens. Ir, ne, mano kopija nėra šlapia.

Ši knyga patenka į miesto fantastikos (urban fantasy) kategoriją. Kitos istorijos šitoje kategorijoje būtų: Benedict Jacka - Fated, Ben Aaronovitch - Rivers of London. Skirtumas nuo jų, ši knyga yra gerokai tamsesnė gerokai daugiau smurto, sekso ir skorpionų.

Mano vertinimas:

– jeigu skaitote nepirmą recenziją, tai žinote, kad aš nevynioju į vatą. Bet aš negaliu pasakyti, kad knyga yra bloga, ar kad rašytojas nemoka rašyti. Tiesiog šita knyga yra ne man.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)