Knyga. Ben Aaronovitch - Rivers of London

Mano istorija prasidėjo tuomet, kai aš bandžiau užrašyti liudininko parodymus iš vyro, kuris buvo jau miręs. Tai yra laisvas vertimas sakinio nuo knygos nugarėlės. Taip, ši knyga yra anglų kalba.

Jei tas sakinys jūsų neužkabina, tai greičiausiai šita knyga yra ne jums.

Skaitant šią knygą kažkuriuo metu pagalvojau: Amerikos dievai sutinka Šerloką Holmsą.

Tai yra pirmoji ciklo knyga. Pagrindinis veikėjas yra Peter Grant. Peter baigė policijos akademiją tikėdamasis tapti detektyvu. Pagal Anglijos taisykles, baigęs policijos akademiją, pareigūnas turi du metus tarnauti kaip konsteblis t. y. uniformuotas, gatvės pareigūnas ir tik tuomet jis sužino savo tolesnę karjerą. Deja, atėjus karjeros pokalbiui paaiškėjo, jog Peter laukė duomenų suvedinėtojo karjera. Rodės gyvenimas Peter nesusiklostė, kol jis nebuvo paskirtas saugoti nusikaltimo vietos ir nepabandė užrašyti nusikaltimo liudininko - vaiduoklio - parodymus. Tai atkreipė detektyvo inspektoriaus Thomas Nightingale dėmesį ir Peter gavo paskyrimą į specialų padalinį.

Thomas yra ne tik detektyvas inspektorius, bet ir pagrindinis burtininkas (bent jau Londono apylinkėse). Peter atsiveria magiškas pasaulis. Nematytos šiuolaikinio Londono pusės.

Realiai parašiau tiek daug ir nei trupučio apie knygos siužetą. Knygą sudaro dvi linijos. Pagrindinėje kažkas magišku būdu transformuoja žmonių veidus ir juos žiauriai nužudo. Antroje Mama Temzė pykstasi su Tėte Temze ir Peter turi išspręsti jų konfliktą. Be viso to Peter po truputi mokosi magijos.

Autorius pateikia labai detalius Londono aprašymus. Sakyčiau, net per daug detalius mano skoniui.

Knyga vietomis prabuksuoja. Pavyzdžiui tarp pirmo ir antro nusikaltimo visi knygos veikėjai gyvena savo gyvenimus. Skaitai ir galvoji: o tai jie tirs tą (pirmą) nusikaltimą, ar tiesiog jį pamiršo? Sprendimas ką daryti su Mama Temze ir Tėte Temze atėjo irgi iš niekur, tiesiog reikėjo užbaigti knygą…

Mano vertinimas:

– knygoje yra silpnų vietų, bet bendrai paėmus man patiko.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)