Knyga. Benedict Jacka - Fated

Ar jums patinka skaityti knygas apie magija šiuolaikiniame Londone? Galbūt ši knyga yra kaip tik jums.

Pagrindinis veikėjas yra Alex Verus, nedidelės magiškų reikmenų parduotuvės savininkas. Pasaulyje yra įvairių tipų burtininkai: oro burtininkai, žemės burtininkai, smegenų valdomų burtininkai. Alex yra aiškiaregys, jis - burtininkas, kuris mato ateities galimybes.

Pirmą kartą apie ateities galimybes perskaičiau Nakties sargyboje ir man ta idėja labai patiko. Kiekvienu momentu yra galima daugiau nei viena ateitis ir jinai priklauso nuo to ką vienas ar keli žmonės pasirinks, ką jie pasakys, kur jie atsistos ir t.t. Kitaip sakant, Alex bendraudamas su kitu burtininku gali pažiūrėti į ateitį ir pasirinkti teisingus žodžius tam, kad išvengtų dvikovos.

Kai burtininkų taryba suranda Precursor relikviją, kuri apsaugota stipria magija, visiems prireikia aiškiaregio, kad galėtų deaktyvuoti relikvijos apsaugas. Skirtingos grupuotės nori relikvijos savo asmeniniams tikslams. Tuo pačiu iš Londono dingo visi aiškiaregiai ir liko tik vienas Alex, kuris per daug smalsus ir turbūt per daug kvailas, kad slėptųsi.

Taigi, Alex yra raktas į relikviją, kurios visi nori, kuriai grupei jis padės?

Lyginant šitą knygą su Rivers of London, tai nesakyčiau, jog jaučiasi, kad veiksmas vyksta Londone, jis taip pat galėtų vykti Paryžiuje ar Madride, nors yra keletas momentų mieste, tačiau pagrindinis veiksmas vyksta… Arba pastatų viduje, arba magiškame pasaulyje.

Ši knyga man stipriai primena Nakties sargybą: magija šiuolaikiniame didmiestyje, ateities tikimybės, burtininkai yra skirstomi į tamsiuosius ir šviesiuosius. Skaitydamas knygą, aš pagalvojau, kad autorius šiek tiek prašovė ir pagal tai kaip istorija dėstoma tamsieji burtininkai neturėtų savęs vadinti tamsiaisiais, jie turėtų save vadinti tikraisiais burtininkais. Tik šviesieji kitus burtininkus turėtų vadinti tamsiaisiais.

Jeigu lyginti šią knygą su Nakties sargyba, tai sakyčiau Nakties sargyba yra visa galva aukščiau. Man šita knyga sukelia tokį jausmą, tarsi autorius perskaitė Nakties sargybą jam taip stipriai patiko, kad jis nusprendė parašyti savo fanfiction.

Jeigu žadate skaityti knygą, tai reikėtų sustoji skaityti mano aprašymą, nes dabar pažersiu šiek tiek spoilerių. Knyga užkabina nuo pat pirmo puslapio, veiksmas, įtampa. Viskas yra labai šaunu kol rašytojas ima ir įrašo save į kampą. Jeigu pirmame trečdalyje knygos mes sužinome apie kokį nors naują dalyką, viskas yra gerai, nes tai yra vis dar pasaulio pristatymas. Tačiau, kai perskaičius daugiau nei pusę knygos, staiga autorius sugalvoja, kad bendrauti galima sapnais ir niekada anksčiau to nenaudojo, niekada vėliau to nenaudos… Tokie dalykai erzina. Teoriškai čia yra viena istorija, bet toks jausmas, kad skaitytum dvi knygas, nes ta vidurinė dalis visiškai užmuša ir nuotaiką, ir įtampą.

Be viso to knyga yra nuspėjama. Pabaiga yra tiksliai tokia kokios tikėjausi, tik sakyčiau šiek tiek nemotyvuota.

Mano vertinimas:

– tai galėjo būti žiauriai gera knyga, bet pradinuko klaidos bado akis.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)