Knyga. Sebastien de Castell - Spellslinger

Ši knyga turi labai gerą idėją. Tavo likimas bus nuspręstas suėjus 16 metų. Tie, kurie turi magijos taps burtininkais. Tie, kurie neturi magijos taps tarnais. Pagrindinio veikėjo – Kellen gimtadienis ne už kalnų, bet jo magija mažėja dienomis. Ką jis darys?

Atsakymas – nieko. Jis nedarys nieko. Mano didžiausia problema su šita knyga, kad ne veikėjas atsitinka pasauliui, bet pasaulis atsitinka veikėjui. Kellen yra tiesiog pasyvus stebėtojas įvykių, kurie jam atsitinka. Kita problema – šitos knygos veikėjai yra popieriniai. Pats įdomiausias veikėjas yra Ferius Parlax ir ne todėl, kad jinai yra kokia nors fantastiška. Tiesiog, jinai padaryta iš storesnio popieriaus.

Išsakęs priekaištus knygai, turiu pasakyti, kad rašymo stilius yra nuostabus. Knyga parašyta tikrai gerai ir slysta tarsi sviestas per peilį (išskyrus veikėjų vardus, kurie yra nesąmoningi). Knyga neturi kablio, bet dėl gero rašymo stiliaus jinai vis tiek įtraukia.

Knygos pasaulis galbūt nėra originalus, bet pakankamai įdomus. Egzistuoja 7 magijos rūšys: kraujo, žarijų, geležies, šilko, smėlio, dvasių ir šešėlių. Paskutinė magija yra uždrausta, nes susijusi su demonais. Kiekviena magija turi savo skonį. Žarijų primena aštrius prieskonius, dvasių – mėtos skonio. Apie kitus skonius greičiausiai sužinosite perskaitę kitas serijos knygas.

Aš nesu matęs tokios magijos. Filmuose jinai būtų neįspūdinga, o fantastinių knygų nesu skaitęs daug. Matot, čia pagrindinis magijos darbas yra manipuliuoti priešininko organais. Tu įsivaizduoji jo vidurius ir tuomet pasakęs burtažodį juos makaluoji. Kas sukelia didelius skausmus priešininkui, bet filmuose atrodytų labai nuobodžiai. Nors kaip minėjau yra 7 magijos rūšys, bet toks jausmas kad jos visos yra skirtos tam, kad paplekšnotų jums per kepenis.

Parašiau labai daug, bet tuo pačiu nepasakiau nieko apie istoriją. Viskas ką jums reikia žinoti yra pirma pastraipa. O toliau atsitiks daug įvykių, bus atskleistas ne vienas sąmokslas, pagrindinis veikėjas bus primuštas ne vieną kartą. Žodžiu, rasite visko ko reikia gerai nuotykių knygai.

Šitoje serijoje yra 6 knygos, taip pat yra 3 knygos tame pačiame pasaulyje apie Ferius Parlax. Jeigu jums patiks, turėsite daug gero skaitymo.

Mano vertinimas:

– aš negaliu pasakyti, kad šita knyga yra bloga, aš negaliu pasakyti, kad šita knyga yra nuostabi. Vidutiniška? Geriau nei vidutiniška?

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)