Knyga. Seth Godin - Ikaro apgaulė: kaip aukštai tu skrisi?

Kažkada senai skaičiau Seth Godin knygą ir jinai man nepatiko. Praėjo daugybė metų, pagalvojau, kad žmonės keičiasi ir paėmiau į rankas antrąją.

Ši knyga sudaryta iš devynių skyrių, kurių kiekvienas susideda iš daugybės trumpų esė. Ilgiausia turbūt tėra vieno lapo ilgio, o daugelis net nesiekia pusę puslapio. Kitaip sakant stiliaus toks pats kaip ir ankstesnės mano skaitytos knygos.

Knygos turinį galima perteikti vienu sakiniu: mesk savo dabartinį darbą ir eik kurti meno. Menas yra daryti tai, kas tau patinka, jeigu tau svarbi kitų žmonių kritika – tu ne menininkas. Praeityje gyvenome pramoninkų visuomenėje, tačiau dabar pramoninkas yra stabdis ir blogis, o ateitis priklauso menininkams. Man įdomu, kas dirbs maximoje, kai visi bus menininkai, bet turbūt menininkams valgyti nereikia.

Šią knygą iš principo galima pavadinti propagandiniu manifestu (kaip ir kitas istorines politinių judėjimų knygas, kurių aš nesu skaitęs). Neįsivaizduoju, kiek šita knyga galima vadovautis JAV, tačiau Lietuvoje, kur daugelis žmonių dirba tam, kad išgyventų – tai šita knyga pritaikoma nebent tupykloje...

Šią knygą aš guldyčiau į vieną lentyną su Nedirbk – daug teksto, mažai turinio ar naudos.

Mano vertinimas:

– aš neabejoju, jog bus šią knygą dievinančių žmonių, tačiau jinai ne man ir ne žmonėm, kuriems patinka mano rekomendacijos.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)