Knyga. Stephen Hawking, Leonard Mlodinow - Didysis Projektas

Kaip galima nesuprasti kvantinės fizikos, nesuprantu?

1. Komiksai nebūtinai turi būti juokingi.
2. Su laikrodžiais lėktuvuose viskas aišku. Tam galima paskaityti "Visata riešuto kevale" arba, kad ir pfaf\o "Tau faktorių".
Hawkingas, būtent, visų pirma skirtas nieko neraukiantiems kvantinėj fizikoj.

Man tai patiko, tik kad per greitai baigėsi ir kai kur trūko išsamesnių paaiškinimų, galima buvo apie tą m teoriją daugiau parašyti.

Knygos reziume galejo ir kas nors kitas parasyt...

Nepo,
Jei nesupranti knygos, gal problema ne knygoje? :D
O šiaip apie kvantinę fiziką labai neblogai aiškina Stanfordo dėstytojas Leonard Susskind. Youtube yra jo paskaitos - rekomenduoju :)
http://www.youtube.com/watch?v=2h1E3YJMKfA

Kas del eksperimento su laikrodziais, tai ten ne kvantines fizikos eksperimentas, o reliatyvistines fizikos. Nu bet nevermind... Sis eksperimentas parodo, kad absoliutaus laiko nera. Ir nesvarbu ar matuosi su kinisku ar sveicarisku laikrodziu ar su smelio laikrodziu ar dar kuo. VISU procesu tekmes greitis yra reliatyvus dalykas...
Aisku paprastoje buityje mes to nematome, nes nesusidaro pakankamos salygos. O va astronomai tyrinedami visata, gali jau surasti tai patvirtinanciu dalyku, nes ten yra objektu su ypatingai stipria gravitacija, arba objektu kurie juda vos ne sviesos greiciais. Tokiom salygom ir pasireiskia reliatyvistiniai laiko letejimo efektai.

Tikiuosi kazkiek padejau...

Brukštelk žinutę