Knyga. Stephen King - Drakono Akys

tai ne tik pasakose. dainose visokie kardeliai, rūtelės ir pan. taip pat dviprasmiški.
kažkur rašiau pas save -- patvirkę buvo mūsų senoliai.

Kažkada bandžiau skaityt prieš -iolika metų ir numečiau nepabaigęs, o tokių knygų nėra daug (tiesą sakant, nelabai dabar prisimenu daugiau tokių). Bet su amžium skonis keičiasi, gal dabar kažkiek labiau patiktų.

Cituoju iš sarmatija.lt puslapio:

Nereikia pasiduoti susiformavusiam stereotipui, kad lietuviai – santūri ir drovi tauta. Kiek erotizmo yra lietuvių liaudies dainose! Štai įprastas vaizdinys – atjojo bernelis pas mergelę ir sutrypė rūtų darželį. Ką gi tai galėtų reikšti, jei rūtas laikome nekaltybės simboliu? Beje, lietuviai, pasak J. Lasickio, turėjo ir seksualinius santykius globojantį dievą gana intriguojančiu vardu – Pizius. Jam aukodavo jaunuoliai, ruošdamiesi nuotaką lydėti pas jaunąjį. Mergelės tuo tarpu aukodavo Gondui, taip pat seksualinius santykius globojančiam dievui. Šie abu dievai galėjo globoti ir šeimyninius santykius bei saiką.

Pizius! Gondonas? :D

O knyga, tai labai jau neįdomi, neįveikiau.

Stulbinanti istorija. Tiem, kurie skaitė vaikystėje ir sako, neužkabino, patariu perskaityti iš naujo, nes tada galbūt tiesiog nepagavote knygos grožio. Tikrai pritariu tiem užsienio kritikam,kurie sako, jog tai vienas geriausių Kingo darbų, nors itin "nekingiško" stiliaus. Tai pasaka, pasaka suaugusiems su šiek tiek siaubo žanrų elementų. Romanas pasaka parašytas pagal visus kertinius, įprastinius pasakos klodus. Čia rasite drakonų medžioklių, dvariškių orgijų, aukštos ir žemos kultūros priepriešų, mistišką pilį, bokštą, neteisingai apkaltintą ir pasmerktą princą, kuris, žinoma, įkalintas bokšte, burtininką, įkūnijantį amžinąjį chaosą-blogį, netgi lėlių namelį ir pan pasakų būtinas reikmes. Pasakojimos stilius...jis man labai patiko, nes suteikia kūriniui to klasikinio, autentiško senoviško stiliaus pasakojimo. Kuris tiesiog dvelkia senove, mistiškumu, paslaptimi. Be to, Kingas eilinį kartą įrodo,kad moka kone tobulai piešti veikėjų psichinius portretus., ypač įstringa puikiai pavaizduotas Tomo, jaunesniojo brolio, charakteris. Kai autorius sako, bet jei jūs nejaučiate jam gailesčio, aš būsiu nustebintas, tai supranti,kad negali likti abejingas šiam nelaimingam veikėjui. Knyga, ties kuria visada malonu grįžti.

labai idomi pasaka dideliems vaikams

Brukštelk žinutę