Knyga. Terry Pratchett - Tik tu gali išgelbėti žmoniją

Norėčiau pasveikinti Bonus Animus įstojus į lietuviškų leidyklų, išleidusių bent po vieną Pratchett knygą, klubą.

„Tik tu gali išgelbėti žmoniją“ yra žaidimo – kosmoso šaudyklės – pavadinimas. Pagrindinis veikėjas Džonis Maksvelas 12 metų berniukas pasileidžia žaidimą, tačiau žaidimas pradeda elgtis ne taip kaip turėtų. Vietoj to, kad ateiviai aktyviai priešintųsi, jie pasiduoda ir Džonis priima jų pasidavimą. Dabar jis atsakingas už ateivių likimą.

Aišku, dėl to, kad ateiviai pasidavė Džoniui, į juos nenustoja šaudyti kiti žaidėjai. Su ateiviais berniukas bendrauja ne žaisdamas žaidimą, bet per sapnus. Ateiviai nenori kariauti ir vienintelis jų šansas išgyventi pasiekti Ribą, kaip jiems tai sekėsi skaitykite knygoje.

Ši knyga parašyta dar 1993 metais, bet nemanau, jog dėl to jinai yra morališkai pasenusi. Nors pagrindinis veiksmas sukasi apie žaidimą, vis tik knygos esmė yra ne žaidimas. Knyga nuolatos kartoja, jog karą mes priimam tik kaip žaidimą, sėdėdami saugiai savo namuose, į bombardavimus rodomus per televizorių mes žiūrime kaip į pramogą, o ne kaip į tragediją. Kiekvienas konfliktas turėtų būti sprendžiamas taikiais būdais, o ne jėga.

Kadangi, ant knygos nugarėlės parašyta, jog tai pirmoji trilogijos apie Džonį Maksvelą dalis, reik manyti, jog leidykla planuoja išleisti ir likusias dalis.

Mano vertinimas:

– skaitydamas šitą knygą labiausiai pasigedau Pratchett humoro, tik nežinau tai vertėjo ar autoriaus kaltė.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)