Knyga. Vera Kryžanovskaja Ročester - Gyvybės eliksyras

Tai yra pirmoji penkių dalių ciklo „Magai“ knyga. Ši knyga parašyta 1901 metais. Galima sakyti, jog tai viena iš pirmųjų fantastinių knygų.

Pas sunkiai sergantį daktarą Ralfą Morganą apsilanko nepažįstamas žmogus ir pasiūlo amžiną gyvenimą ir neribotus turtus, tačiau neperspėja, kad su tuo ateina ir daugybė pareigų. Ralfas ilgai dvejoja, tačiau paskutiniu momentu vis dėl to priima pasiūlymą, nuo tos akimirkos jo gyvenimas visiškai pasikeitė.

Nors ši knyga yra parašyta prieš daugiau nei šimtą metų, tačiau jinai visai nedvokia ribotumu ir senoviniu neišmanymu, kaip tik priešingai, knygoje paliečiami klausimai aktualūs ir šiuolaikiniam žmogui.

Tai nėra nuotykių knyga, čia perteikiami pagrindinio veikėjo pamąstymai, išgyvenimai filosofavimai.

Mane nuvylė knygos pabaiga, o gal tiksliau sakant jos nebuvimas. Spoileris, visą knygą daktaras galvoja, kad ims mokytis ir taps mago mokiniu, tačiau taip ir netampa, dar daugiau net ir paskutinėje knygos pastraipoje vis dar kalba apie pasiryžimą...

Knyga turi labai stiprius, tačiau, deja, neišnaudotus istorijos pagrindus. Jeigu ją perrašytų koks nors šiuolaikinis rašytojams tarkim Dan Brown visi triestų susiriesdami iš džiaugsmo koks tai geras mistinis trileris.

Mano vertinimas:

– nors ši knyga iškrenta iš mano tradicinio repertuaro, turiu pripažinti, jog skaitosi labai smagiai.

Brukštelk žinutę