Knyga. Viktor Burcev - Iblio veidrodis

Kaip jums patinka fantastinės knygos apie Hitlerį? Tiesa, šitoje jis nėra pagrindinis veikėjas, o pasirodo tik kelis kartus.

Jeigu paklaustumėte manęs, kiek siužeto linijų yra šitoje knygoje pasakyčiau – daugiau nei reikia. Kam jų iš viso reikia, neskaitant, to kad knyga būtų stora – neįsivaizduoju.

Pakalbėkime apie pagrindinę liniją. Hitleris sužino apie Iblio veidrodį esantį kažkur Libijos dykumoje ir siunčia grupę jį pargabenti į Vokietiją. Grupę sudaro iš koncentracijos stovyklos išlaisvintas mokslininkas ir jo saugumu besirūpinantys kareiviai. Keliaudamas būrys susiduria su įvairiais, ne visai dykumai būdingais sunkumais.

Iblis yra musulmoniška velnio versija. Kaip Iblio veidrodis gali padėti Vokietijai laimėti karą nepaaiškinta.

Kaip baigiasi knyga – susigalvokite patys. Maždaug, jeigu skaitydami tarp eilučių suprantate, jums pasisekė, jeigu ne... Esu pripratęs, kai paimtoje iš bibliotekos knygoje trūksta puslapių, bet šitoje... Puslapių trūko dar prieš autoriui knygą pateikiant leidėjui.

Kiekvienas skyrius prasideda citata iš Korano arba kitų knygų. Citatos tikros ar išgalvotos nežinau, bet tai nesvarbu, nes daugelis jų tokios be prasmės kaip „Jis atsikosėjo“... Ir ką?

Mano vertinimas

– idėja gera, realizacija blogiau nei tragiška.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)