Koks tavo vardas?

Žmogus be vardo, kaip raitelis be galvos. – autorius panoro likti nežinomas.

Nežinau ar skaitėte Thomas Mayne Reid knyga „Raitelis be galvos“, tačiau šiuo atveju nėra labai svarbu ar prisimenate tą meilės trikampį. Aš norėčiau iš knygos išplėšti kitą epizodą, taip būtent, raitelį. Kažkas nužudė žmogų (jeigu paskaitysite knygą tikrai rasite atsakymą), nupjovė jam galvą, pasodino ant žirgo ir paleido gąsdinti aplinkinių. Visa esmė tame, jog raitelis be galvos – lavonas, o kaip žmogus be vardo?

Ar žmogui svarbus jo vardas?

Kaip man sakė viena mergina: „Mano vardas Rūta, bet tu gali mane vadinti Katinuku.“

Vardas duodamas žmogui kai jis gimsta. Vardą parenka tėvai, taip nuspręsdami mūsų likimą. Ar tai sąžininga? Vaikystėje skaičiau daug knygų apie indėnus ir remiantis jomis, indėniukai sulaukę tam tikro amžiaus turi teisę pasirinkti savo vardą. Ar nebūtų teisingiau, jei vardą galėtume pasirinkti ir mes patys? Aišku, jūs galite pasakyti, jog tokia galimybė palikta, galima nueiti į metrikacijos biurą užpildyti dokumentus... Tačiau žmonės taip nedaro dažniausiai...

Pamąstykite kiekvienas, ar jums patinka jūsų vardas? O gal norėtumėte, jog jūsų vardas, atspindėtų, jūsų asmenybę? Jeigu galėtumėte pasirinkti, kokį vardą pasirinktumėte? Galiu lažintis, jog 99%, pasirinktų tą patį vardą. Kodėl?

Ar nenorėtumėte leisti pasireikšti savo fantazijai, ir susigalvoti kokį nors kitą, ypatingą vardą? Tiesa pasakius, mes tai padaryti galime, virtualiame pasaulyje. Tai vadinama slapyvardžiais, arba tiesiog nikais. Ir žinote, kur bėda? Daugelis žmonių nežino, kodėl pasirinko vieno ar kitokį niką. Taip pat yra tendencijos keisti slapyvardžius priklausomai nuo nuotaikos. Apibendrinant, daugelis žmonių nežino ko nori ir negali pasakyti, kas jie tokie yra.

Atsakymas į aukščiau pateiktą klausimą kodėl?. Žmonės per daug užimti, kad kvaršintų savo galvą tokiomis problemomis, kaip vardo pasirinkimas, jie iš ryto negali išsirinkti kokį sijoną šiandien dėtis: raudoną ar mėlyną, kokį kaklaraištį pasirišti: balta su dryželiais ar žydrą su meškiukais...

Yra ir kitas dalykas, per daugelį metų į žmogų kreipiantis tuo pačiu vardu, jis pripranta. Ir staiga, jeigu žmogaus vardas pasikeistų, ar nekiltų jam tapatybės problemų? Tas vardas, kuris mums paskirtas, yra kalamas nuo pirmų gyvenimo akimirkų, kai mes dar nesugebame suvokti aplinkos. Vardas yra svarbus, juk neveltui susipažindami pasakome jį, o ne el.pašto adresą arba algos dydį.

Iš tiesų vardas pats svarbiausias dalykas žmogaus gyvenime. Ar žinojote, jog žmogų pažadinant po narkozės į jį kreipiamasi vardu? Gali atimti iš žmogaus viską, bet tik ne vardą.

Brukštelk žinutę