Komiksas. Pompeii

Pagal visus apibrėžimus ši knygutė turėtų atitikti komikso reikalavimus, bet greičiau aš ją pavadinčiau spąstais turistams. Turbūt nekeista, jog šią knygutę galima įsigyti tik Italijos muziejų dovanų parduotuvėse. Taip pat jūsų nenustebins, kad be anglų, ši knygutė išversta bent į dar penkias kalbas. Kodėl mes neturime nieko panašaus Lietuvoje?

Pagrindinis personažas yra kalbantis šuo, kuris ateina į Pompėjos griuvėsius ir kalbasi su žuvusių žmonių vaiduokliais. Vaiduokliai prisimena savo paskutines gyvenimo dienas. Trumpai sakant, scenarijau ši knygutė neturi, tik atsitiktinių įvykių seką suklijuota į vieną istoriją, kurios pabaigą visi žinome.

Neskaitant to, kad istorijos nėra, čia galima rasti įdomių faktų apie Pompėjos miestą, gyventojus, amatus bei rūpesčius. Tikiuosi, kad visi tie faktai yra paremti archeologo tyrinėjimais, o ne rašytojo fantazija. Aš manyčiau, kad tai yra geras būdas supažindinti su istorija tiek vaikus, tiek suaugusius.

Labiausiai man patinkanti dalis yra dviejų puslapių derinys. Vieną puslapį sudaro permatomas popierius ant kurio menininkas nupiešė, kaip viskas turėjo atrodyti ankstesniais laikais.

Antrą puslapį sudaro dabartinė tos vietos nuotrauka.

Tai suteikia progą įvertinti kiek buvo sunaikinta per siaubingą nelaimę bei vėliau.

Tai nėra komiksas, kurį turėtumėte kolekcionuoti, tačiau, manyčiau, kad bent kartą galima perskaityti. Tokius komiksus galėtų kaupti biblioteka.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)