Kovo 11-oji pagal NePo

Buvau nustebęs, jog šiais metais tiek daug žmonių vieni kitus sveikino Vasario 16 proga ir panorėjau prie jų prisidėti, tuomet kilo mintis, jog galėčiau kai ką padaryti.

Padariau visas įmanomas klaidas ir dabar norėčiau jomis pasidalinti, kad jeigu kam nors kils noras padaryti ką nors panašaus, nereiktų jų kartoti.

Iš pradžių galvojau kaip pagrindą panaudoti batų dėžę, tačiau paaiškėjo, jog jinai yra šiek tiek išsilenkusi ir degtukai tiesiog negali stovėti. Pasirodo eilinė kanceliarinių prekių parduotuvė neturi nieko panašaus į batų dėžės storio kartoną. Tačiau kiekvienoje didesnėje Maximoje galite nusipirkti kartotinę papkę (saviškę aš pirkau Iki, nes Maximoje nebuvo klijų).

Šlapi klijai irgi bloga idėja. Nuo jų popierius susiraukšlėja, pasidaro nelygūs, o ant nelygaus popieriaus degtukai nestovi. Priklijuojant popierių, reikia stengtis, kad neliktų jokių oro burbulų, nes nuo jų degtukai išsivarto. Maniškiai klijai buvo obuolių kvapo. Koks mulkis sugalvojo, kad klijai turi kvepėti? Nuo jų veža nemažiau nei nuo momento, patikėkit manim. Tobuli klijai yra bekvapiai, sausi, nesuklijuojantys pirštų, lengvai nusiplaunantys, bet jeigu nerasite tobulų, pirkite pigiausius.

Klijuoti degtukus ant balto lapo ir tikėtis, jog kažkas gausis yra kvailystė. Antrą bandymą naudojau 2 mm tinklelį, manyčiau, jog reikėtų naudoti 3 mm.

Klijuoti degtukus į kas antrą langelį, kaip tai padariau aš, yra belekaip nesveika. Turbūt geriausia būtų klijuoti į kas trečią arba net kas ketvirtą.

Juokinga, bet tik pažiūrėjęs nuotraukas supratau, jog skirtingomis dienomis pirktų žalių degtukų atspalvis yra skirtingas.

Užknisa, kad degtukai yra belenkokie kreivi, pašinuoti, įvairiausių storių. Aišku, mano stori piršti irgi darbo nelengvino. Galbūt pincetas kiek pagelbėtų, nebandžiau - nežinau.

Vieną degtukų dėžutę išdėlioti užtrunka maždaug apie 25 minutes.

Kaip pasidaryti savo Lietuvą – vėliavą iš degtukų?

Pirmiausiai, jums reiks Lietuvos žemėlapio (kurį galima rasti čia), popieriaus ant kurio tą žemėlapį spausdinsite, storo kartono pagrindui (svarbu kad būtų nesusilankstęs), sausų popierinių klijų, 22 dėžučių žalių degtukų (Šilas 25ct), 22 dėžučių geltonų degtukų (Iki 15ct), 11 dėžučių raudonų degtukų (Maxima Optima linija 10ct) ir daug kantrybės.

Tai bukas darbas, reikalaujantis daug kantrybės, kruopštumo ir varginantis akis, bet turiu prisipažinti, kad jis man patiko, nors bendras vaizdas ir nėra labai įspūdingas.

Dabar, kai žinomos klaidos, kitą kartą bus galima padaryti geriau.

Brukštelk žinutę