Už gražesnį internetą

Prisipažinsiu, jog originali idėja yra ne mano, tačiau ji jau kuris laikas sukasi mano galvoje, todėl reiktų pradėti apie ją diskutuoti.

Mes jau kuris laikas gyvename dvidešimt pirmame amžiuje, tačiau dalis svetainių atrodo kaip iš praėjusio šimtmečio, o kitos įstaigos jų iš viso neturi.

Norėčiau pakalbėti apie idėją, kaip tą pakeisti.

Idėja paprasta – įkurti IT specialistų (programuotojų ir dizainerių) asociaciją, klubą (teisinė forma nėra svarbu šiuo metu), kur galėtų kreiptis bet kas: eiliniais asmenys, pelno nesiekiančios organizacijos, valstybinės įmonės ar net verslai. Kiekvienas besikreipiantis parašytų motyvacinį laišką prašydamas sukurti jam interneto svetainę. Jei laiškas sulaukia bent dviejų žmonių pritarimo: vieno programuotojo ir vieno dizainerio – idėja yra įgyvendinama.

Čia reikia aptarti keletą svarbių aspektų apie idėjos įgyvendinimą:

Pirma. Žmonės, kurie pritaria idėjai turi ją ir įgyvendinti. Negalima sakyti „man patinka, bet aš neturiu laiko“.

Antra. Čia ne verslas, o labdara. Todėl jokių sudėtingų sprendimų niekas nedarys. Standartinis Wordpress (arba kitas TVS pagal programuotojo skonį). Turit pageidavimų - mokėkit pinigus.

Trečia. Čia ne verslas, o labdara. Dizaineris darys taip kaip jam atrodo teisingai. Jis neperdarinės ir netaisys šimtus kartų. Turit pageidavimų – mokėkit pinigus. Aišku, galbūt jums pasiseks ir keli dizaineriai susidomės idėja, tuomet galėsitės rinktis, kuris dizainas jums patinka labiau.

Ketvirta. Viskas yra nemokama. Tačiau už talpinimą, adresą ir jeigu yra stockphotos reikia susimokėti pačiam.

Kodėl dizaineriai ir programuotojai, turėtų prisijungti prie tokio klubo?

Pradedantieji gali susikurti portfolio, kurį galės parodyti ieškodami darbo arba mokių klientų. Visi klubo įgyvendinti projektai būtų saugomi specialioje galerijoje.

Ekspertai iš geros valios. Jūs galite paaukoti dešimt litų per Kalėdas arba keletą valandų, kurios prašančiai labdaros organizacijai gali atnešti kelis šimtus tūkstančių pajamų. To pasekoje galbūt benamiai šunys (katės) turės maisto visiems metams ar nuskriausti vaikai gaus naujų žaislų. Niekas nesako, jog reikia dirbti prie to kas jums visiškai neįdomu ar neaktualu. Galite dirbti tik su tomis organizacijomis, kurios, jūs patys jaučiate, jog daro pasaulį geresne vieta.

Tai kaip, ar reikia tokio klubo?

Brukštelk žinutę