Knyga. Glen Cook - Niūrūs laikai

Tai yra septintoji Juodosios gvardijos ciklo knyga. Šį kartą būsiu labai trumpas ir konkretus – tiesiog neskaitykite.

Jeigu prisimenate, tai ketvirtoji knyga baigėsi didžiuliu mūšiu, kurį Juodoji gvardija pralaimėjo. Tuomet dalis armijos užsibarikadavo Dežagoro mieste, kita pabiro ir pabėgo iš mūšio lauko. Šeštoje knygoje mes stebėjome kaip Valdovė atkūrė pabirusią Juodąją gvardiją, taip pat sužinojome, kas ištiko Kranklį.

Dabar autorius nusprendė susikoncentruoti į tą gvardijos dalį, kuri liko Dežagono mieste. Vienintelė problema, kad mes jau žinome kaip viskas baigiasi.

Tai yra Murgeno knyga, joje taip pat nuolatos švysčioja Juodosios gvardijos burtininkai Vienaakis bei Goblinas. Rašytojas norėdamas pridėti šiek tiek intrigos nusprendžia padaryti taip, kad Murgena ištinka priepuoliai, kurių metu jis persikelia laike iš dabarties į praeitį arba ateitį. Tai padaro knygą dar sunkiau skaitomą ir visiškai nesuprantama, kas yra dabartinis, kiek metų po to mūšio yra „dabar“? Kita vertus, 90% veiksmo vyksta būtent lygiagrečiai šeštai knygai...

Šita knyga tarsi fileris, laiko prastūmimas iki to veiksmo, kuris galbūt ateis kitoje knygoje... Tarsi autorius pagalvojo: aš esu žiauriai populiarus, tai dabar nugręšiu savo fanus ir pasidarysiu pinigėlio... Taip, parašyti 300 puslapių knygą yra darbas, bet... jeigu tai viskas ką sugeba, tai geriau jau nešvaistytų savo ir kitų laiko.

Mano vertinimas:

– veiksmas knygoje kaip ir vyksta, bet kaip ir prasmės jame nėra...

Brukštelk žinutę