Knyga. Glen Cook - Plieniniai Sapnai

Tai yra šeštoji Juodosios gvardijos ciklo knyga pagal tai kaip jos buvo išleistos Lietuvoje. Ši knyga prasideda tiksliai ten kur baigiasi ketvirtoji Juodosios gvardijos ciklo knyga. Jeigu nežinote kaip jinai baigiasi, neskaitykite toliau.

Tai yra Valdovės knyga t. y. iki šiol mes buvome pripratę, jog pagrindinis Juodosios gvardijos metraštininkas yra Kranklys, tačiau nuo šios knygos situacija pradeda keistis.

Veiksmas prasideda mūšio, kurį Juodoji gvardija pralaimėjo lauke. Valdovė atgavusi sąmonę traukia atgal į Taljosą ir pakeliui bando atkurti Juodąją gvardiją. Kas jai stebėtinai gerai sekasi, tiesa, į pagalbą jinai pasitelkia keletą abejotinų tipelių. Narajanas, Ramas ir keletas kitų yra smaugikų kulto, kuris dievina deivę Kiną smurtinėmis apeigomis ir siekia priartinti Kaukolių metus – chaoso ir nevaržomo kraujo liejimo laikotarpį, nariai. Be šio kulto narių, niekas Kaukolių metų nelaukia.

Valdovei visą laiką sapnuojasi košmarai apie juodosios magijos galią, kuri bando vilioti ją pas save. Iš čia greičiausiai ir pavadinimo kilmė.

Kranklys magijos būdu yra pagydomas ir bent jau teoriškai dalyvauja veiksme, nors šį kartą jo pasirodimas labiau epizodinis, nei kertinis kaip būdavo anksčiau. Šioje knygoje taip pat sutiksime tiek geriečius, tiek blogiečius su kuriais jau susipažinome ketvirtoje knygoje, tačiau pirmą kartą teks išsiversti be Juodosios gvardijos burtininkų ir magiškų mūšių.

Nežinau ką dar galėčiau parašyti visiškai nesuspoilindamas siužeto.

Mano vertinimas:

– veiksmas prasideda nuo pat pirmo sakinio ir tęsiasi iki paskutinio knygos puslapio, ši knyga yra geresnė nei daugelis fantastinių knygų išleistų lietuvių kalba ir vis dėl neveža taip kaip ankstesnės Juodosios gvardijos knygos.

Brukštelk žinutę