Animacija. Log Horizon

Apie šį serialą žinojau jau senai, bet pradėjau žiūrėti tik dabar, nes aš paprastai nemėgstu serialų apie kompiuterinius žaidimus. Jūs paklausite, kodėl dabar? Todėl, kad visai nesenai pasirodė trečiasis serialo sezonas.

Šio serialo idėja sena kaip pasaulis. Žaidėjas arba daugybė žaidėjų yra perkeliami į pasaulį, kuris yra labai panašus į žaidimą, kuriame žaidėjai praleido labai daug laiko. Jis panašus, bet neidentiškas, todėl žaidėjai turi susigaudyti, kokie seni dalykai veikia, o kur reikia išmokti kažką naujo.

Aišku, pirmas dalykas, kurį žaidėjai pabando yra atsijungti, bet jiems nepavyksta. Antras dalykas – susisiekti su žaidimo administratoriais, kas jiems irgi nepavyksta. Todėl žaidėjai nusprendžia ieškoti būdų kaip sugrįžti namo ir tuo pačiu gyventi atliekant kasdieninius darbus.

Šita idėja turbūt buvo įgyvendinta milijoną kartų. Aš anksčiau aktyviai vengdavau tokių serialų, bet dabar negaliu pasakyti, kad vengiu. Serialai su panašia idėja: Demon Lord, Retry!, The Rising of the Shield Hero, How Not to Summon a Demon Lord. Aš negaliu pasakyti, kad kažkuris iš jų išsiskiria savo gerumu, tuo pačiu negaliu pasakyti, kad Log Horizon yra geresnis, nei tie serialai. Nei vienas iš jų nėra toks, kad turėtumėte viską mesti ir tuoj pat eiti žiūrėti.

Kai pagalvoju, tai serialu su tokia tema yra bent dešimt kart daugiau nei aš žiūrėjau.

Paprastai aš serialus pradedu pristatinėdamas veikėjus, bet šis serialas iš principo yra ne apie veikėjus, bet apie pasaulį. Visi veikėjai yra 90 lygio paladinai, todėl jiems nieko blogo atsitikti negali. Aš, aišku, juokauju. Kaip ir kiekviename fantazi tipo žaidime/seriale čia yra keliolika skirtingų klasių. Veikėjai, kurie atrodo kaip paaugliai, yra 90 lygio, veikėjai, kurie atrodo kaip vaikai, yra 20 ar panašaus lygio. Toks sprendimas skaitytojui leistų susigaudyti greičiau koks kiekvieno veikėjo lygis ir, jeigu tarp istorijų ilgas tarpas, tuomet nepamiršti veikėjų lygio, bet animaciniame seriale, toks sprendimas neduoda nieko.

Aš galvojau, kad žaidimas vadinasi Log Horizon, bet iš tiesų žaidimas vadinasi Elder Tale, o Log Horizon yra viena iš gildijų žaidime. Turbūt reiktų sakyti, pagrindinių veikėjų gildija.

Žiūrint serialą atrodo, kad serialo kūrėjas žino, kas atsitiks kitoje serijoje, bet jis nežino, kas atsitiks už dviejų ar trijų serijų, nekalbant apie visą sezoną. Sezonas neturi vienos istorijos, tai yra keletas tarpusavyje nesusijusių istorijų sumestos į vieną krūvą. Kiekviena istorija vis daugiau atskleidžia apie pasaulį ir pateikia skirtumus tarp dabartinio pasaulio ir žaidimo. Kai kurios serijos yra tiesiog fileriai apie nieką, kitos serijos pristato pasaulį, bet realiai jokio įdomaus veiksmo nevyksta. Tai nėra serialas, kuris turi įtemptą veiksmą ar įdomią istoriją. Logiką taip pat reiktų palikti už durų žiūrint šitą serialą. Jeigu norite atsipalaiduoti po darbų per daug negalvodami ir turėdami gerų emocijų, šitas serialas jums bus pats tas. Šis serialas kaip puodelis šiltos arbatos rudenišką dieną. Negali sakyti, jog skanu ar neskanu, tiesiog suteikia šiek tiek šilumos.

Serijos ilgis: 25 min.

Sezonų skaičius: 3

Epizodų skaičius: 62

Kūrimo metai: 2013 - ?

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę