Ar norėtumėte sukurti savo šriftą?

Aš visuomet norėjau sukurti šriftą, bet maniau, jog tai labai sudėtinga ir tam reikia kokios nors ypatingai mandros programinės įrangos. Pasirodo, kad ne. Pasirodo tai visai paprasta ir šiame įraše papasakosiu kaip jums patiems susikurti savo šriftą.

Leiskit patiksinti mano pasakytus žodžius, kad tai yra paprasta.

Visų pirma, lotyniškoje yra 26 raidės ir tokių reikės 2x, taip pat dar prisideda 8 lietuviškos poroje, tai jau 68 simboliai, dar pliusai, minusai, lygybės... O jeigu dar sugalvotumėte atvaizduoti visas tas raides su daugybę tašku vietoj karūnos... Žodžiu, net jeigu kiekvienam simboliui skirtumėte tik po penkias minutes vis tiek daug laiko susidaro.

Antra, simboliai yra kuriami atviro kodo programa Inkscape – paprasta, jeigu mokate ja naudotis, tačiau jeigu nei karto nesate jos matę – jums bus sudėtinga.

Toliau straipsnis dalinasi į tris dalis. Pirma – žingsniai naujokui, paaiškina kaip susikurti kažką panašaus į tinkamą objektą naudoti simboliui. Antra dalis – žingsniai, kurie paaiškina kaip susikurti savo šriftą, galutinis rezultatas ttf failas. Trečia dalis – skirta interneto svetainių kūrėjams, paaiškina kaip savo susikurtą šriftą panaudoti interneto svetainėje.

Pirma dalis

Tikiuosi jau parsisiuntėte programą ir ją įsidiegėte. Pabandysiu detaliai paaiškinti kaip susikurti savo simbolį, tačiau tai nėra Inkscape pradžiamokslis.

Pirmą kartą pasileidę programą turėtumėte matyti tokį langą:

Mus pirmiausiai domina trys kairiame šone esantys mygtukai

Pirmasis leidžia sukurti stačiakampes figūras, trečiasis apskritumus bei elipses, o ketvirtasis žvaigždes bei daugiakampius.

Pasirenkame pirmą mygtuką, paspaudžiame ant lapo ir tempiame, kad gautųsi maždaug lapo ilgio stačiakampis. Pačio stačiakampio spalva mums nėra svarbi, ją galite keisti spaudinėdami spalvų gamą esančią programos apačioje.

Antrai figūrai pasidarykime ką nors įdomesnio, paspauskite ant žvaigždės.

Pas mane žvaigždė aštuonkampė, jos parametrus galite keisti atsirandančioje įrankių juostoje.

Dabartinis rezultatas atrodyti maždaug taip:

Mes turime du objektus, kurių nėra nei vienas path. Šriftu galima paversti tik path. Iš kur žinoti ką turime? Pačioje yra juosta, kurioje rašomi pranešimai. Jeigu kas nors nesigauna ieškokite klaidos panešimo būtent šitoje vietoje:

Pasirinkite mygtuką iš viršutinės įrankių juostos. Dabar mes išlygiuosime savo sukurtus objektus.

Paspaudus mygtuką dešinėje pusėje turėtų atsirasti tokia pagalbinė įrankių juosta:

Atkreipkite dėmesį į iškrintantį menių. Šiuo atveju mes norime išrikiuoti du objektus vieną kito atžvilgiu todėl pasirinksime selection, tačiau kuriant simbolius yra patogu objektą centruoti puslapio atžvilgiu tuomet reiktų pasirinkti page.

Norėdami centruoti nepamirškite, jog abu objektus reikia pasižymėti.

Iš centravę iš meniu pasirinkite Path->Difference

Ir mūsų gautas simbolis turėtų atrodyti maždaug taip:

Sutinku, kad nėra kažkas ypatingo, bet mums pilnai tiks.

Antra dalis

Pakalbėkime apie tai kaip sukurti savo šriftą. Čia nebusiu toks smulkmeniškas kaip pirmoje dalyje.

Norint sukurti šriftą galite naudoti savo Inkscape failą arba pasisiųsti jau paruoštą kolegų. Paruoštas failas turi keletą privalumų: puslapio dydis nustatytas 1000x1000, suvesta lotynų kalbos abėcėlė, pažymėtos pagalbinės linijos.

Pasirinkite meniu Text->SVG Font Editor

Jums turėtų atsidaryti tokia pagalbinė įrankių juosta dešinėje pusėje:

Paspauskite New norėdami sukurti naują šriftų šeimą, o tuomet pasirinkite Glyphs ir paspauskite Add Glyph vietoj Glyph name gali įrašyti bet ką kad nors ir bobutė jis skirtas tik jums patiems, o vietoj Matching string įrašykite raidę, kurios simbolį norite sukurti. Jeigu naudojate atsiųstą šabloną šitie žingsniai už jus jau padaryti.

Pasirinkite savo sukurtą simbolį, pasižymėkite glyph, kurį norite sukurti ir paspauskite Get curves from selection. Jeigu viskas gerai, jūsų nuskaitytas simbolis turėtų pasirodyti vietoje skirtoje Preview text

Kaip matote iš paveikslėlio a raidė įrašyta tris kartus todėl ir rodo tris simbolius.

Kartokite paskutinius žingsnius tol kol turėsite visus norimus simbolius.

Jeigu simbolio nematote, tai įsitikinkite, jog tikrai pasirinkote objektą, jis yra path tipo, ne grupė ir ne dar kas nors. Ir tas objektas yra puslapyje, o ne kur nors už jo ribų.

Kai baigsite eikite į Free Online Font Converter nurodykite savo SVG failą, pasirinkite ttf(Truetype), paspauskite convert ir jums duos parsisiųsti jūsų sukurtą šriftą, kurį galite naudoti savo kompiuteryje.

Trečia dalis

Taigi, turite TTF failą, norite interneto svetainėje naudoti savo sukurtą šriftą?

Eikite į Font Squirrel pasirinkite webfont generator ir įkelkite savo šrifto TTF failą. Jeigu kuriate lietuvišką šriftą būtinai pasirinkite expert ir Subsetting pažymėkite lietuvišką kalbą. Kitų nustatymų keisti nebūtina.

Nesinervinkite, jeigu nepasiūlys parsisiųsti failų iš karto, šriftų sugeneravimas gali užtrukti keliasdešimt sekundžių. Nurodytame faile bus keletas šrifto failų bei panaudojimo pavyzdys.

Sėkmingos kūrybos.

Mano šriftai

Keturkampis Apskritimas

Lietuvos žemėlapis

Įkvėpimo ir idėjų sėmiausi iš čia.

Brukštelk žinutę