Ar žmogus turi teisę pasirinkti, kada pasitraukti iš šio pasaulio?

Mes visi puikiai žinome kiek laiko jau pragyvenome, tačiau niekas nežino kiek metų, dienų, minučių ar sekundžių jam liko. O gal vis dėl to kai kurie iš mūsų žino?

Nesenai teko išklausyti vieną liūdną istoriją. Jaunas žmogus tiesiog nusprendė pasitraukti iš šio pasaulio. Tiesa, iš pirmo karto tas jam nepavyko, nes pasirinko nevisai teisingas priemones, bet jis buvo atkaklus... Kodėl? Po galais, kodėl?

JAV universitetuose, kai 60-ties studentų paklausė, kodėl jie bandė nusižudyti, 85% pasakė, kad priežastis buvo ta, jog "gyvenimas atrodė beprasmis." Neturiu tokios pačios informacijos apie Lietuvą. Bet labai norėtųsi tikėti, jog Lietuva ir "savižudžių kraštas" sinonimai tik praeityje... Ir vis dėl to pats populiauriausias raktažodis, kuriuo patenkama į šį puslapį, paskutinius... daug, jau daug laiko yra Ar verta ieškoti gyvenimo prasmės?

Tai kodėl jaunimas renkasi tokį kelią? Gyvenimas neturi prasmės, Aš niekam nerūpiu, Aš neturiu draugų. Kas dar? Galite papildyti mane?

Kartą teko matyti žmogų, kurį visi vadino bet kurio renginio siela, visiškai girtą. Ką jis sakė? Kaip jūs manote? Aš neturiu draugų, jie visi tik apsimetėliai... Kodėl? Kodėl? Kodėl?

Jiems tu nerūpi, jiems nesvarbu tavo mintys ar jausmai, jie tik nori būti išklausyti - pasakė mergina, kuri norėjo būti išklausyta. O kas išklausys mane? Aš. Ačiū.

Kas čia negerai? Poreikis socializuotis? Gyventi iš savęs? Motivuotis pačiam? Neįmanoma.

Atšiauri aplinka arba palaužia arba padeda užsiauginti storą odą. Kas metai oda vis storesnė, kol galiausiai tampi nejautrus kaip bato padas. Deja, kuo jaunesnis žmogus, tuo jautresnis aplinkai. Dažnai per daug jautrus. O juk mes visi tokie buvom. Ne?

Tas, kuris turi dėl "ko" gyventi, gali ištverti bet kokį "kaip". Nietzche

O kaip atsiranda tas dėl "ko"? Dėl vaikų? Nu sorry, bet man tik 16. Dėl tėvų? Bet aš niekam nerūpiu. Jie tik rėkia ir draudžia. Ausų prasiverti negaliu, į klubą eiti negaliu... Dėl mokyklos? Aš jos nekenčiu! Dėl... padėkit man... Kodėl jūs keletės kiekvieną rytą? Kodėl jūs įkvepiate gaivų oro grukšnį?

O jeigu nėra priežasties, ką daryti tuomet? Laukti ir tikėti? Verkti ir kentėti?

Ar žmogus turi teisę pasirinkti, kada pasitraukti iš šio pasaulio? Tai klausimas jums. Bet prieš atsakydami pagalvokite apie dar vieną klausimą: ar žmogus turi teisę pasirinkti, kada ateiti į šį pasaulį? Manyčiau, atsakymas į abu klausimus turėtų būti toks pats.

Brukštelk žinutę