Du litai

- Tėti, tėti, duok pinigų ant ledų.

- Imk sūneli, du litus.

Vakar aš minėjau, jog uždrausti reklamą neužtenka, dar reiktų sukurti antireklamą. Šiandien kaip tik norėčiau pasidalinti viena tokia idėja. Viskas labai paprasta: grąžinkit mums popierinius du litus. Kodėl būtent du litus? Visų pirma, todėl, kad ant jų pavaizduotas Valančius.

- Tėti, tėti, ką šitas dėdė padarė, kad pateko ant dviejų litų?

- Jis negėrė.

- Aaaa...

O antra, todėl kad tai geriausia suma vaikui arbatpinigiams, visai nesvarbu ko jis nori: ledų, šokolado ar kramtomos gumos. Savaime, suprantama vien tik Valančiaus atvaizdas nieko nepakeis, turbūt net nevisi žino jo nuopelnus. Aš tikiuosi, jog bent jau kuo nusipelnė Kudirka visi žino, tačiau ar jūs nežiūrėdami į piniginę galite išvardinti visus ant pinigų pavaizduotus žmones ir pasakyti kuo jie nusipelno? O ar žinote, kas pavaizduota antrojoje visų pinigų pusėje? Aš žinau, kas buvo ant lito, dviejų... Žinau, kas yra ant dešimties... Rodos, čia mano žinios baigiasi.

Kadangi jau prabilome apie antrąją pusę, tikriausiai visi puikiai supranta, jog Trakų pilis nelabai padės šiuo klausimu. Vietoj jos reiktų užrašyti kokius nors žodžius, kurie ir atliktų pagrindinį antireklamos veiksmą. Iš tiesų netgi reiktų paruošti ne vieną o kelias versijas, kurios kovotų prieš vairavimą išgėrus, alkoholizmą, rūkymą, narkotikų vartojimą... Ko dar nepaminėjau?

Tikiuosi jūs jau susidarėte vaizdą, ką aš noriu pasiūlyti. Viskas labai paprasta: vaikai mėgsta žaidimus, vaikai mėgsta rinkti pokemonų korteles. Šiuo atveju mes suderiname žaidimą su mokymusi. Kadangi tokių pinigų būtų net kelios versijos, tai kiekvieną kartą kai vaikas prašys pinigų jam bus įdomu, kas užrašyta ant kitos pusės, taip nesąmoningai jis įsisavins tekstą. Kitas dalykas, vėl susijęs su skirtingų versijų gausa – vaikai gali norėti visų skirtingų versijų pinigų po vieną savo kolekcijoje, todėl tuo pačių juos galima būtų išmokyti ir taupumo.

Žinau, jog tai labai pašėlusi idėja, būtent todėl jinai turėtų ir suveikti.

Brukštelk žinutę