Išmanusis antkaklis

Šiandien stebėjau mergaitę vedžiojančią šunį: vienoje rankoje telefonas – ji aktyviai kažkam rašinėja žinutes, kitoje – šuns pavadėlis. Ir tuomet pagalvojau: galbūt laikas išmaniesiems antkakliams?

Išmanusis pavadėlis

Mergaitė yra sutelkusi visą dėmesį į telefoną ir visiškai nekreipia į aplinką. Eina ten kur ją tempia šuo. Šuo iš principo gana durnas padaras. Jeigu jam staiga kas nors susišvies, pavyzdžiui katinas, ir jis puls į gatvę. Taip gali atsitikti nelaimė. Jos galima būti išvengti vietoj virvės naudojant išmanųjį pavadėlį.

Savo telefone nusistatai ribą leidžiančią šuniui nutolti. Tarkim du metrai. Eini žiūri į savo telefoną, šuo laksto ratais, viskas gerai. Jeigu šuo nutolsta, telefonas galėtų imti vibruoti, pypsėti. Galbūt įsijungtų kamera parodanti aplinkinį šuns vaizdą, o galbūt tik užtektų kompaso stiliaus rodyklės link šuns.

Jeigu šuo nuspręs tik palakstyti, tai nėra didelė bėda. Bet jeigu jis norės užpulti kitą šunį arba žmogų, galbūt reiktų imtis drastiškesnių priemonių?

Drausminančioji priemonė

Gana didelė problema šiuo metu yra, kad kieme lakstantys šunys pabėga ir apkandžioja žmones. Tokiu atveju šunų antkaklis turėtų nustatymą leidžiantį šunims laisvai lankstyti po kiemą, tačiau vos tik jiems pabandžius perlipti tvorą imtis drausminančiųjų priemonių. Kokios tos priemonės galėtų būti? Suleidžiami migdomieji vaistai arba elektros srovės iškrovos pakankamai didelės, kad nekiltų noras niekur eiti.

Aišku, laikant šunis kieme laisvo bėgiojimo atstumas turėtų rištis ne prie šeimininko telefono, o kokio nors kito prietaiso, galbūt net specialiai pastatomo virš šuns būdos.

Didžiausia problema su šunų apkandžiojimu, jog tai beveik visada daro nedrausmingų šeimininkų šunys. Kad ir koks modernus ir tobulas būtų toks antkaklis, šeimininkai jo paprasčiausiai nedėtų, nebent valstybė grasintų didelėmis baudomis. Kitaip sakant, problema išsprendžiama tik teoriškai, praktiškai – toks antkaklis nebūtų naudojamas dar ilgai, kol netaptų savaime suprantamu dalyku ir niekas neprisimintų, jog šunį galima buvo tiesiog pririšti paprasta virvute.

Technologiniai aspektai

Visų pirma toks antkaklis turi būti lengvas. Galbūt dideliam šuniui ant kaklo galima pakabinti kilogramą svorio, tačiau mažas tiesiog nesugebėtų atkelti galvos, jau nekalbant apie vaikščiojimą.

Antra, antkaklis – ne telefonas. Niekas jo nenorėtų krauti kiekvieną dieną, o jeigu norėtų, galbūt tiesiog pamirštų. Todėl baterija turi laikyti pakankamai ilgai arba pasikrauti pati, tarkim, nuo saulės šviesos arba judėjimo.

Kad toks antkaklis yra reikalingas manau ne aš vienas, bet Fujitsu ir Qualcomm. Tiesa, jų kuriami produktai šiek tiek kitokie. Tačiau pradžiai reikia sukurti technologiją, o tuomet seks ir antkaklių įvairovė.

Brukštelk žinutę