Knyga. Ben Aaronovitch - Moon Over Soho

Tai yra antroji Peter Grant ciklo knyga. Aš nemanau, kad galima šią knygą skaityti, neskaičius pirmosios, nes knyga prasideda užuominomis apie tai kaip baigėsi pirmoji knyga.

Kam turėtų patikti šita knyga? Šioje knygoje gausu detalių Londono peizažų bei istorinių detalių. Greičiausiai yra užuominų bei anekdotų, kurių aš nepastebiu ir nesuprantu, nes juos gali suprasti tik Londone gyvenę žmonės.

Šioje knygoje Peter tiria dvi bylas. Vienoje kažkas keistai žudo džiazo muzikantus. Muzikantai atrodo per daug jauni ir sveiki, kad netikėtai mirtų po koncerto dėl natūralių priežasčių. Tuo pačiu muzikantai krenta per daug dažnai, kad būtų natūralu, todėl Dr. Walid įtaria magiją.

Antroje byloje, kažkas nukanda vyriškus lytinius organus. Taip siužetas mėtosi nuo vienos bylos prie kitos su sekso intarpais.

Knyga įsivažiuoja labai lėtai, tačiau, kai pagauna gazą nebepaleidžia, iki galo. O gale vėl nuvilia. Gale kaip ir pagavo blogiukus, bet kaip ir ne… O blogiukų motyvacija visiškai nepaaiškinta. Magija atsitiko netyčia. Nusikaltimai neplanuoti… Ar mes dėl to skaitome knygą? Beje, kalbant apie nusikaltėlius, istorija yra nuspėjama.

Knyga yra trijų šimtų penkiasdešimties puslapių, bet tai yra viskas ką galiu pasakyti neišduodamas siužeto. Skaitydamas pirmą knygą, pastebėjau trūkumų, bet pati idėja atrodė nuostabi, todėl nusprendžiau atleisti tas nuodėmes. Skaitydamas antrą knygą, kuri neturi pirmos knygos trūkumų, nesu atlaidus klaidoms, kurių, deja, mano nuomone, per daug.

Mano vertinimas:

– pati knyga nėra bloga, bet atsižvelgiant, jog tai yra viena dalis iš ciklo, tiesiog neverta gaišti laiko.

Brukštelk žinutę