Knyga. Glen Cook - Gilded latten bones

Gyvenimas nestovi vietoje, Garrett sumetė skudurus su Tinnie Tate. Jis nebeieško nuotykių, o dirba apsauginiu fabrike, gyvena ne savo senuose namuose su Deadman, bet šalia fabriko įsigijo butuką su Tinnie. Tokią šeimynišką įdilę perskaitęs, pagalvojau, jog nesupykčiau, jei sekančioje knygoje Garrett mirtų. Ir taip, yra dar viena knyga.

Istorija prasideda tuo, kad kažkas naktį įsilaužia į naujus Garrett namus ir bando pagrobti Tinnie. Netrukus po to pasirodo Belinda ir praneša, kad seklio geriausias draugas Morley Dotes buvo užpultas ir dabar guli besąmonės. Garrett viską meta ir bėga slaugyti savo draugo. Aišku, užpuolikai nesiruošia pasiduoti ir nori pabaigti pradėtą darbą.

Šioje knygoje Garrett nelaksto pametęs galvą, o tiesiog sėdi šalia savo draugo ir vadovauja paradui. Mes taip pat gausime sužinoti kaip pasikeitė įvairių jau anksčiau sutiktų personažų gyvenimas. Ši knyga nėra nei detektyvas, nei trileris, tačiau vis tiek malonu paskaityti apie personažus, prie kurių pripratai. Tai jau trylikta ciklo knyga.

Dabar truputi spoilerių. Garrett ciklas pasižymi tuo, kad kiekvienas nusikaltėlis yra vis kitoks. Šį kartą, tai zombiai, bet ne tie kokius įpratę matyti per televizorių. Zombiai sudėlioti iš žmonių kūno dalių.

Autorius bando paaiškinti, kodėl blogiukai užpuolė Morley, o vėliau ir patį Garrett, bet tas paaiškinimas skamba kaip rekomendacija eiti pirkti bulves į Senukus. Senukuose tikrai yra daug gerų dalykų, bet vis tiek bulves pirksi turguje (arba maximoje). Kitaip sakant, paaiškinimas toks pritemtas ir nemotyvuotas.

Dalis knygos yra skirta Garrett santykiams su moterimis. Visi jo draugai sako: palik Tinnie ši nauja moteris yra tau geresnė. Ir Garrett: draugai sako, draugai žino, taip ir padarysiu. Aš nesakau, kad draugai neteisūs, bet man pasirodė biški keista…

Atrodo, kai kurie personažai į knygą įtraukti tik tam, kad knyga būtų storesnė.

Mano vertinimas:

– man patinka pasaulis, aš pripratęs prie personažų, bet jeigu tai būtų pirma ciklo knyga, antros niekada nebūčiau paėmęs į rankas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)