Knyga. Benedict Jacka - Cursed

Tai yra antroji Alex Verus ciklo knyga. Pasakysiu iš karto: šita knyga yra visa galva aukščiau nei pirmoji, bet, deja, aš jai taip pat turiu priekaištų.

Alex Verus yra aiškiaregys burtininkas, kuris turi savo magiškų prekių parduotuvę Londone. Knygos pradžioje atsitinka iš karto keletas dalykų. Pirmiausiai, kažkas suranda būdą kaip iš magiškų būtybių pavogti jų magiškas galias, kadangi, vienas iš geriausių Alex draugų yra milžiniškas voras, jis negali likti abejingas tokiam nusikaltimui.

Antra, kažkas bado nužudyti labai gražią moterį vardu Meredith ir, taip, joks vyras negali likti abejingas, kai puolamos gražios moterys.

Trečia jo pažįstama Luna susiranda draugą Martin, kuris gauna beždžionėlės pėdą – magišką daiktą galinti išpildyti penkis norus. Aišku, norai turi kainą ir dažniausiai įvykdomi ne taip kaip prašytojas tikėjosi, todėl beždžionėlės pėda yra labai pavojingas daiktas.

Tiek daug skirtingų įvykių tikrai įtraukia nuo pat pirmo puslapio. Jeigu planuojate skaityti šitą knygą, tuomet laikas sustoti skaityti mano recenziją, nes dabar prasidės spoileriai.

Taigi, kaip jau minėjau, esant tiek daug skirtingų problemų, knyga įtraukia nuo pat pirmo puslapio ir nepaleidžia. Veiksmas, įtampa, tiesiog liejasi per kraštus dėl ko knygą labai įdomu skaityti iki pat kritinio momento.

Pirmą knygą kritikavau, kad autorius įrašo savo į kampą. Realiai galima sakyti, kad čia atsitinka lygiai tas pats. Pačiu svarbiausiu metu pagrindinis veikėjas nueina miegoti ir sužino kaip išspręsti problemą. Lygiai taip pat kaip pirmoje knygoje. Ir skaitydamas aš pagalvojau: vėl?! žiauriai nuobodu, bet vieną kartą naudojo šitą triuką, tai nieko blogo. Bet, žiūrint iš kitos pusės, tai miego triuką jis naudojo pirmoje knygoje. Jeigu skaityti tik antrą knygą gaunasi, kad miego triukas kaip ir pirmoje knygoje yra panaudojamas iš niekur, nieko neperspėjus.

Sakoma, kad jeigu pirmame akte ant sienos kabo ginklas, trečiame akte jis turi iššauti. Čia mes turime atvirkštinę problemą: nei pirmame, nei antrame, nei trečiame akte ginklas nekaba ant sienos, bet jis iššauna. Kaip?!

Kaip jau minėjau, ši knyga yra geresnė už pirmą, žiauriai įtraukianti, smagiai skaitosi ir tai verčia mane galvoti, kad galbūt vertėtų paimti ir trečią knygą į rankas, BET… Jeigu trečioje knygoje pagrindinis veikėjas vėl nueitų miegoti kritiniu momentu ir sužinotų atsakymą, aš suplėšyčiau knygą. Todėl galbūt geriau trečios knygos į rankas neįmti.

– taip, antra knyga geresnė nei pirma, bet trečios skaityti nesinori. Atrodo, kad jau mačiau viską ką autorius gali parodyti.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)