Knyga. Richard Matheson - Aš esu legenda

Labai keista skaityti knygą apie pandemiją karantino metu. Taip, šita knyga apie pandemiją, tik ne tokią su kokia susidūrėme mes.

Robertas Nevilis yra paskutinis žmogus Žemėje. Neaiškiomis aplinkybėmis, netikėtai Žemę užklupo naujo tipo pandemija, kuri pavertė visus gyventojus vampyrais. Robertas dienomis kabinėja savo namus česnakais ir žudo vampyrus. Naktinis geria ir slepiasi nuo vampyrų, kurie, žinodami, jog jis yra paskutinis žmogus Žemėje ir trokšdami jo kraujo, renkasi aplink jo namus.

Ši knyga yra vieno žmogaus gyvenimas, pamąstymai, alkoholio vartojimas. Knyga prasideda labai buitiškai, aš skaitydamas vis laukiau kada prasidės veiksmas, bet realiai tai nėra to tipo knyga.

Robertas bando įvairiais būdais išsiaiškinti kas sukėlė epidemiją, kodėl vampyrai bijo česnako ir kryžiaus.

Knygos versija, kurią turiu aš, net 300 puslapių, bet aš jau senai nesu matęs knygos su tokiomis didelėmis raidėmis.

Mano draugas skaito tik knygas pagal kurias buvo pastatyti filmai. Ir pagal šią knygą buvo pastatytas gana garsus filmas. Jūs turbūt norėtumėte paklausti, kiek filmas ir knyga panašus?

Knygoje pagrindinis priešininkas yra vampyrai, filme jie labiau panašius į zombius, vadinami tamsos padarais. Knygoje Robertas yra eilinis fabriko darbuotojas, filme Robertas yra virusologas, kuris kuria vakciną nuo pandemijos. Knygoje Robertas yra paskutinis žmogus Žemėje, filme paliekama mintis, jog yra daug išgyvenusių žmonių. Filmas yra dramatiškas, bet suteikia vilties žmonijai. Knyga yra niūri, žiauri ir tragiška.

Mano vertinimas:

- apibendrindamas aš noriu pasakyti, jog iš tiesų, tai yra nebloga knyga, kurios aš niekada niekam nerekomenduosiu.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)