Knyga. Scott Adams - Dogberts top secret management handbook

Ši knyga tarsi mano anksčiau skaitytos The Dilbert principle tęsinys/papildymas. Realiai abi knygos padengia tas pačias temas, tik pirmoji galbūt šiek tiek plačiau ir turi daugiau temų. Labiausiai erzinantis dalykas, kad ši knyga neturi puslapių numerių.

Kandagi knyga yra anglų kalba, tai negaliu pacituoti geriausių vietų, tačiau pabandysiu jas atpasakoti.

Kadangi būdamas skyriaus vadovu (ang. Manager) neturi jokios valdžios, bet reikia atrodyti užimtam, nes kitaip atleis, gali atlikti sekančius darbus: paruošti projektų statusų ataskaitas, organizuoti komandinio darbo pratimus (ang. Teamwork exercises), kurti skyriaus/departamento misijas/vizijas, mikromanagenti skyriaus darbuotojus.

Būdamas vadovu gauni progą kartu su kitais vadovais dalyvauti vadovų sąskrydžiuose. Kuriuose sprendžiami du pagrindiniai klausimai: 1) Kaip priversti darbuotojus dirbti daugiau už mažesnes algas? 2) Kodėl darbuotojų moralė tokia žema? Šie klausimai sprendžiami kuriant kompanijos misijas, vizijas ir panašius dalykus.

Pasaulyje dar neįvyko nieko gero dėl vadovo sprendimo. Venk priimti sprendimus visais įmanomais būdais. Tą galima padaryti įvairiais būdais: 1) Sukurti komitetą iš žmonių, kurie turi ir taip per daug darbo. 2) Prašyti darbuotojų surinki daugiau informacijos. 3) Pamesti dokumentus, kuriuos pateikė darbuotojai.

Lyderystę geriausiai galima suprasti žvelgiant į Aleskos šunų kinkinį. Reikia šešių šunų, kad patemptų vieną žmogų, bet jeigu šuo kandžiojasi, užtenka vieno žmogaus, kad patemptų šešis šunis.

Nereikia maišyti lyderystės su vadovavimu. Būdamas vadovu, tu stengiesi paskirstyti resursus taip, kad atneštų kompanijai daugiausiai naudos. Būdamas lyderiu, tu stengiesi gauti resursų, kad jie atneštų daugiausiai naudos tau.

Būdamas lyderiu turi motyvuoti darbuotojus kartodamas tokius dalykus kaip: „dirbk protingiau, ne sunkiau“ arba „tai galimybė, ne problema“.

Jeigu darbuotojai nėra motyvuoti, tuomet reikia sukurti darbuotojų motyvavimo komitetą iš labiausiai nemotyvuotų darbuotojų, kad jie pateiktų pasiūlymus, kaip labiau motyvuoti darbuotojus.

Vienas iš geriausių darbuotojų motyvavimo būdų yra beprasmių komplimentų davimas.

Jeigu darbuotojas dirbo 16 valandų per parą, jį būtina motyvuoti. Sukviesk susirinkimą ir padovanok darbuotojui tai, ko jis niekuomet gyvenime nepirktų už savo pinigus, pavyzdžiui marškinėlius su kompanijos logotipu.

Geriausias būdas paskatinti darbuotojus džiaugtis gyvenimu, tai sukurti kompanijos boulingo komandą, kuri dalyvautų vietiniuose turnyruose ir priversti darbuotojus tapti komandos nariais.

Darbuotojai mėgsta iššūkius. Tavo kaip vadovo darbas yra sukurti tiek dirbtinų iššūkių kiek gali, kol darbuotojai neturės laiko atlikti tikro darbo. Kaip vadovas turi prašyti įvairių projekto statuso ataskaitų bei organizuoti projekto aptarimo susirinkimus kartu įtraukdamas žmones nesusijusius su projektu. Būtent tokius iššūkius dievina darbuotojai.

Vienas būdas motyvuoti darbuotojus, tai pažadėti, kad jie bus paukšinti ateityje.

Yra trys būdai padidinti darbuotojų produktyvumą: 1) Motyvacinės frazės 2) Grąsinimai 3) Privalomi neapmokami viršvalandžiai.

Darbuotojų algos ateina į tavo kaip skyriaus vadovo biudžetą, taigi, jeigu darbuotojai išeis, liks daugiau pinigų tavo premijai. Yra trys geri būdai kaip paskatinti darbuotojus mesti darbą: 1) Skyriaus susirinkimai 2) Komandinis darbas 3) Tavo paties asmenybė.

Yra dviejų tipų darbuotojai: geri ir blogi. Blogi darbuotojai murma visą dieną, bet nekvestionuoja sistemos ir nekelia bangų. Geri darbuotojai nuolat teikia pasiūlymus kaip pagerinti procesus. Geri darbuotojai gali sukelti tau daug galvos skausmo bei priversti tave iš tiesų dirbti, todėl būtina kaip galima greičiau atsikratyti gerų darbuotojų. Tą galima padaryti pasiūlius pinigų išmokas darbuotojas išeiti. Geri darbuotojai išeis, nes tik geri darbuotojai gali gauti darbą kitose įmonėse.

Paprastai sekretorės negimsta piktos ir pagiežingos, jas reikia apmokyti.

Nors siela paliko tavo kūną, kai tapai vadovu, vis tiek yra darbų, kurie yra tokie blogi, kad jų neturėtum daryti pats, tam yra žmogiškųjų resursų skyrius. Praeityje tokie žmonės būtų tapę serijiniais žudikais arba despotais, dabar jie dirba žmogiškų resursų skyriuje.

Žmogiškųjų resursų skyriaus užduotys: 1) Apsaugoti kompaniją nuo kvalifikuotų darbuotojų pasamdymo. 2) Sumažinti skirtumą tarp vergijos ir darbo.

Gero vadovo taisyklės: 1) Tu visuomet teisus. 2) Problema nėra resursų trūkumas, problema yra susirinkimų trūkumas. 3) Kai kyla abejonių, prašyk projektų statusų ataskaitų. 5) Jeigu kalbi, vadinasi pateikia vertingą informaciją 6) Komandinis darbas – tai kai skyriaus darbuotojai atlieka tavo darbą.

Mano vertinimas:

– kaip ir ankstesnės knygos, šios tikrai nesiūlau visiems, bet sakyčiau, jog man šita knyga patiko šiek tik labiau.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)