Knyga. Dan Brown - Kilmė

Dan Brown yra vienintelis rašytojas, kurį skaitau realiu laiku t. y. vos tik jo knygos išleidžiamos tuoj pat imu skaityti. Ir aš tikrai nesu šio rašytojo fanas.

Geriausias knygos pristatymas turbūt yra ant knygos nugarėlės, kurį aš trumpai atkartosiu.

James Bond, norėjau pasakyti profesorius Robertas Lengdonas atvyksta į Gugenheimo modernaus meno muziejų Bilbao Ispanijoje. Jį čia pakvietė buvęs jo studentas, draugas, technologijų srities milijonierius Edmondas Kiršas. Milijonierius teigia, kad atrado atsakymus į du svarbiausius klausimus: iš kur mes atėjome? Kur link judame? Atsakymus jis pateiks vakaro prezentacijos metu.

Knyga yra 430 puslapių storio, bet perskaičius 99 puslapių knygoje vis dar nieko neatsitinka. Robertas vaikšto po Bilbao muziejų ir grožisi meno kūriniai… Plus papildomai yra stumiama ant bažnyčios. Net, jei tai ką sako autorius yra tiesa, vis tiek man kažkaip nemaloniai skaitosi. Nemėgstu knygų kurios švaisto puslapius veltui.

Jeigu tai būtų naujas rašytojas, tai redaktorius būtų išmetęs jo knygą po pirmų penkių puslapių. Bet Dan Brown turi daugybę fanų, kurie skaitys, kad ir ką autorius parašytų, todėl jis gali sau leisti žudyti medžius.

Čia turbūt bus nedidelis spoileris, bet Edmondas Kiršas prezentacijos metu yra nužudomas. Tuomet ir prasideda tikrasis veiksmas. Lengdonas padedamas muziejaus direktorės Ambros Vidal bei dirbtinio intelekto stengiasi pabėgti nuo priešų ir parodyti pasauliui vaizdo įrašą, kurį žadėjo parodyti pats milijonierius.

Ankstesniuose romanuose Lengdonas domėjosi klasikiniu menu bei galvosūkiais užšifruotais jame. Šiame jis daug dėmesio skiria moderiam menui, o galvosūkį sukūrė nužudytas milijonierius. Knyga yra labai moderni, žudikas pabėgimui naudoja Uber, o dalis knygos siužeto perteikiama tarsi internetinės svetainės straipsniai, tik be reklamų.

Perskaitęs maždaug 260 puslapių aš padariau aklą spėjimą apie tai kas stovi už šitos visos intrigos ir… maždaug dviem šimtais puslapių vėliau paaiškėjo, jog aš buvau teisus… Ar siužetas yra nuspėjamas?

Norėčiau dar šį tą pasakyti apie video, kurį sukūrė milijonierius, bet gal užteks spoilerių.

Paskutinis dalykas. Edmondas pristato savo prezentaciją, kaip tokią kuri sukrės visą pasaulį ir sugriaus religijas iš pamatų. Pagalvokite gerai, kas galėtų šiame pasaulyje sugriauti religiją? Pasaulyje, kur vieni žmonės tiki, kad Žemė yra plokščia, o kiti planuoja išsiųsti žmones į Marsą… Aš iš pradžių galvojau, kad nėra nieko, kas galėtų sukrėsti… Ir vis dėl to vienas dalykas galėtų: jei pats dievas asmeniškai nusileistų iš dangaus…

Mano vertinimas:

– kad ir ką aš sakyčiau Dan Brown fanai dievins šią knygą, tai aš irgi per daug nekritikuosiu.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)