Knyga. Glen Cook - Petty pewter gods

Iš tiesų knyga, kurią aš nusipirkau vadinasi Garrett for hire, kaip ir praėjusį kartą ją sudaro trys seklio Garrett ciklo knygos: Deadly quicksilver lies, Petty pewter gods, Faded steel heat. Trys istorijos vienoje knygoje yra geriausias žmonijos išradimas, kodėl tokių variantų nėra tiek jau daug? Kadangi istorijos nesusijusios ir kiekvieną galima nusipirktai atskirai, tai nusprendžiau pateikti tris aprašymus, o ne vieną.

Esate girdėję apie Neil Gaiman „Amerikos dievai“ knygą? Ar kada nors galvojote, kaip ta knyga atrodytų, jeigu ją būtų parašęs Glen Cook? Štai jums atsakymas.

Knygos pradžia turbūt yra blogiausia, kokią esu skaitęs šiame cikle. Seklys Garrett pamato pro savo namų langą raudonplaukę ir nusprendžia ją pasekti. Sekimas vyksta nevisai sėkmingai, nes jį apsupa keletas stambuolių ir įmeta į karietą. Kai seklys atsigauna paaiškėja, jog jį pagrobė dievai.

TunFaire mieste yra Dream Quarter gatvė, kurioje visos religijos turi savo bažnyčias, kuo religija populiaresnė, tuo arčiau gatvės pradžios yra bažnyčia. Jeigu tikinčiųjų skaičius stipriai sumažėja, bažnyčia kraustoma tolyn į gatvės galą. Jeigu į miestą ateina nauja religija, kažkas turi būti išmestas iš gatvės. Religija, kuri neturi savo bažnyčios Dream Quarter yra mirusi. Nei vienas dievas nenori mirti, tačiau naujai religijai atsikraustant į TunFaire miestą Godoroth ir Shayir dievai yra priversti varžytis dėl paskutinės vietos Dream Quarter gatvėje. Kas geriau išspręstų jų konfliktą nei ateistas seklys Garrett?

Tai yra labai netradicinė Garrett ciklo knyga, čia seklys neieško, nesprendžia galvosūkių, bet slapstosi ir bėga nuo dievų. Knygoje pateikiama labai įdomi dievų interpretacija bei požiūris į religingus žmones.

Mano vertinimas:

– nors pradžia tikrai nuvilianti, tačiau knyga susiskaito labai smagiai.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)