Knyga. Glen Cook - Wicked bronze ambition

Tai yra keturiolika ir paskutinė Garrett ciklo knyga. Tai yra pirmasis ciklas kurį perskaičiau iki galo anglų kalba (pirmos trys knygos lietuvių kalba), tai pirmasis ciklas, kurio visų knygų aptarimai publikuoti mano svetainėje. Tam man prireikė viso labo apie dvylika metų. Aišku, aš būčiau tą padaręs greičiau, jeigu visos knygos būtų išleistos lietuvių kalba, bet, deja, taip neatsitiko.

Taigi pakalbėkime apie šitą knygą.

Galima sakyti, kad šita istorija prasideda ten kur baigėsi ankstesnioji. Strafa Algarda ir Garrett kartu smagiai leidžia laiką, planuoja vestuves, kai juos išsikviečia Strafa senelė – Shadowslinger. Senelė praneša, kad nežinomi asmenys organizuoja kardų turnyrą. Turnyro idėja, kad joje susikauna dvylika burtininkų šeimos narių, turnyro gale, vienintelis likęs gyvas nugalėtojas gauna visų kitų dalyvių galias. Vienas burtininkas turėdamas tiek daug galios būtų beveik dievas. Kita vertus, vienuolika kitų dalyvių turi žūti, o žūti nenori niekas.

Kadangi turnyras liečia tik dvylika burtininkų šeimų, tai plačiai publikai jis nėra gerai žinomas. Priešpaskutinis turnyras vyko, kai Shadowslinger dar buvo jauna ir ji kartu su savo draugais burtininkais bandė tą turnyrą sugriauti. Kovos metu jie nužudė bent keletą organizatorių ir todėl manė, kad daugiau turnyrai nebus organizuojami. Dabar kandidatais į turnyro dalyvius yra daugelio priešpaskutinio turnyro dalyvių anūkai. Niekas nenori, kad jų anūkai žūtų, todėl pasamdo seklį Garrett surasti organizatorius, kad burtininkų šeimos galėtų išsiaiškinti santykius su jais.

Kaip visada Garrett mąsto labai lėtai ir knyga užsitęsia iki beveik 500 puslapių, vis tik skaityti tikrai įdomu, gerokai įdomiau nei ankstesnę knygą. Tiesa, paskutiniai knygos puslapiai mane nuvilė. Autorius galėjo sugalvoti stipresnę pabaigą.

Mano vertinimas:

– ši knyga iškrečia tai ko nesitikėjau.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)