Knyga. Henrik Fexeus - Elkis taip, kaip aš noriu

Šitą knygą rekomenduočiau perskaityti kiekvienam, kad suprastumėte, kaip įvairūs marketingistai manipuliuoja jumis ir lengviau atsispirtumėte jų manipuliacijoms. Ši knyga man žymiai labiau patiko, nei kita to paties autoriaus knyga.

Žmonės pamatę užrašą „akcija“ arba „trys už X kainą“ net nepagalvoja, kad jokios nuolaidos nėra ar netgi kaina gali būti didesnė nei paprastai. Mūsų pardavėjai rodos taip kol kas nesielgė, bet...

Jūs visi žinote, kad pirmas įspūdis yra pats svarbiausias? Problema – jūs neturite jokios įtakos pirmam įspūdžiui. Jeigu kas nors pasakys žmogui su kuriuo norite susitikti, kad jūs esate blogas, labai nemandagus, didelis plepys. Tas žmogus jau prieš pirmą susitikimą susidarys nuomonę apie jus ir net jeigu jūsų elgesys bus visiškai priešingas, ją vis tiek pakeisti bus labai sunku. Tačiau tai dar ne viskas... Jeigu žmogus į susitikimą su jumis važiuos primyžtu sovietiniu liftu, tai galvos, kad jūs esate blogas, piktas žmogus. Jeigu žmogus į susitikimą su jumis važiuos rožėmis kvepiančiu limuzinu, tuomet galvos, jog jūs esate labai malonus žmogus.

Paprastai moterims skirtų daiktų pakuotės yra apvalesnės, o vyrams grubesnės. Pakuotės spalvos turi įtakos mūsų skonio suvokimui.

Jeigu žmogus apsimeta autoritetu, mes jo nuomonę labiau vertiname, nei tiesiog atsitiktinio žmogaus sutikto gatvėje.

Jeigu iš pradžių paprašote žmogaus paskolinti šimtą eurų, jis greičiausiai atsisakys, bet paprašius antrą kartą paskolinti dvidešimt eurų – sutiks, nes dvidešimt eurų netokia didelė suma kaip šimtas. Jeigu iš pradžių žmogaus paprašysite padaryti mažą paslaugą, vėliau jis lengviau sutiks padaryti didelę. Jeigu kokiam nors žmogui padovanosite dovaną, jis jausis įsipareigojęs jums atsilyginti tuo pačiu.

Knygoje pateikta daugybė skirtingų dalykų, kurie jums išplės smegenis. Paskaitai, pagalvoji ir supranti, jog kiti žmonės, reklamos būtent taip ir veikia.

Mano vertinimas:

– neįtikėtina.

Brukštelk žinutę