Knyga. Henrix Fexeus - Minčių skaitymo menas
Yra išleista ne viena šito autoriaus knyga. Matyt, Lietuvoje jis yra perkamas. Tiesa pasakius, aš norėjau perskaityti ne šitą knygą, bet kitos nebuvo.
Autorius iš karto perspėja, jog neįmanomas toks minčių skaitymas, koks parodomas fantastiniuose filmuose, tačiau įmanomas minčių nuspėjimas žiūrint į kūno kalbos užuominas.
Kaip pradėti skaityti mintis? Reikia pamėgdžioti/atspindėti žmogų. Pamėgdžioti jo kūno kalbą, tačiau daryti tai reikėtų atsargiai, nes žmogus gali pastebėti ir pasijausti nejaukiai. Pamėgdžioti jo veido išraišką, kadangi, žmogus nemato savo veido, tai nežinos, kad jį mėgdžiojate. Pamėgdžioti balso tembrą, greitį, naudojamų slango ar mokslinių žodžių kiekį sakiniuose.
Autorius siūlo pabandyti tokį pratimą: įsijungti pokalbių laidą atsisėsti taip pat kaip pašnekovas, nutaisyti tokią pačią veido miną ir pabandyti atspėti ką pašnekovas atsakys į laidos vedėjo klausimą. Autoriaus teigimu, atspėti visai nesunku.
Priklausomai nuo to, kuri juslė yra svarbiausia žmonės skirstomis į keturis tipus. Vizualikams svarbiausia yra regėjimas, todėl šio tipo žmonės dažnai tampa architektais. Audialikams svarbiausia yra garsas, todėl šio tipo žmonės dažnai įsidarbina radijuje. Kinestetikams svarbiausia lietimas, todėl šio tipo žmonės dažniausiai tampa sportininkais. Neutraliems svarbiausia yra logika, todėl šio tipo žmonės dažniausiai tampa teisininkais.
AKS modelis. Jeigu žmogus žvilgsnį nukreipia į viršutinį kairį kampą – jis bando prisiminti vaizdus, į viršutinį dešinį kampą – jis fantazuoja, kuria naujus vaizdus, į kairį šoną – bando prisiminti garsus, pokalbius, į dešinį šoną – kuria naujus pokalbius, garsus savo galvoje.
Yra septynios universalios emocijos, kurios visame pasaulyje reiškiamos vienodai: nuostaba, liūdesys ir sielvartas, pyktis, baimė, džiaugsmas, pasišlykštėjimas, panieka. Pasišlykštėjimas nėra jaučiamas iki penktų žmogaus gyvenimo metų.
Skyrius apie melo nustatymą parengtas pagal Paul Ekman darbus.
Ar jums būna taip, kad pamerki sausainį į puodelį arbatos ir staiga prisimeni malonią vasaros popietę iš vaikystės? Tai vadinama inkaravimu. Dažniausiai inkarai mūsų gyvenime atsiranda netyčia, tačiau mes juos galime sukurti specialiai, sau ir kitiems žmonėms, kai pavyzdžiui norite suteikti gerų emocijų arba reikia skaityti kalbą prieš didelę auditoriją. Instrukcijos kaip tai padaryti pateiktos knygoje.
Mano vertinimas:
– šią knygą perskaičiau per keletą savaičių, o per tokį trumpą laiką tikrai neįmanoma išmokti skaityti minčių. Knyga man patiko, todėl manau, jog po kažkurio laiko reikėtų paimti į rankas dar kartą.