Knyga. Malcolm Gladwell - Virsmo taškas

Jeigu skaitėte vieną Malcolm Gladwell knygą – jūs skaitėte jas visas.

Nesakau, kad tai yra blogai. Tiesiog jo žurnalistinį stilių galima pažinti bet kuris. Jis kelia klausimus (kurių paprastai kitas žmogus nekeltų), renka faktus, kuria teorijas, o po to jas bando patvirtinti arba paneigti. 

Šioje knygoje jis iškėlė klausimą: kodėl vieni produktai tampa netikėtai labai sėkmingi, o kiti tokiais niekada netampa? Nuo kokių faktų tai priklauso? Kur yra ta plonytė riba skirianti sėkmingą ir nesėkmingą akciją.

Knygoje pateikta tikrai daug verčiančių susimąstyti faktų. Keletą įdomesnių trumpai pakomentuosiu.

Ar kada nors galvojote, jog vienas žmogus gali būti atsakingas už daugiau nei pusę jūsų pažystamų? Viskas labai paprasta, tiesiog pasiimkite popieriaus lapą, parašykite vardą, tuomet parašykite vardą jus supažindinusio žmogaus, ir taip kartokite kol nebeliks jokio kito supažindinusio žmogaus, tik jūs pats. 

Po to kaip laikraštyje aprašoma savižudybė, rajone, kurį pasiekia laikraštis dviejų savaičių laikotarpyje savižudybių skaičius padidėja 12%. Pažiūrėkite ką rašo Lietuvos spaudą, ką rodo televizija, neatrodo keista, jog lietuvių tauta nyksta... 

Ar patikėtumėte, jog kompanijoje, kurios pelnas siekia nevieną milijoną, nėra nei vieno direktoriaus, o visi darbuotojai vadinami tiesiog „bendradarbiais“? Kompanijos pavadinimą rasite knygoje. O kompanijos paslaptis yra magiškas 150 skaičius. Vienoje kompanijoje negali dirbti daugiau nei 150 darbuotojų. Kodėl ir kaip jie to pasiekia, vėlgi atsakymai knygoje.

Mano vertinimas:

– knyga tikrai įdomi, tačiau kai kurie skyriai sukelia šiurpuliuką.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)