Knyga. Martha Wells - Artificial condition

Tai yra antroji knyga roboto žudiko serijoje. Pirmoji - All systems red. Jums reikia būti skaičius pirmą knygą norint skaityti šią.

Pirma knyga turėjo įdomią istoriją ir iš karto skaitytojus įmėtė į veiksmo sūkurį. Šita knyga yra viskuo priešinga pirmąjai. Istorija yra neįtikėtinai silpna. Knyga tik 160 puslapių, bet pirmi 50 yra apie tai kaip robotas keliauja, nes… Priežastis neatskleidžiama skaitytojams. Kitaip sakant, jeigu iš pirmų 50 puslapių liktų tik 2 niekas nepastebėtų trūkumo.

Pasibaigus kelionei robotas susiranda klientą, kuriam reikia apsaugos. Robotas taip pat nori atlikti vieną savo tyrimą. Teoriškai yra dvi siužeto linijos. Realybėje, tas tyrimas nieko neduoda. Robotas nieko nesužino ir nepadaro jokių išvadų. Taigi, lieka tik istorija su jo kaip apsauginio darbu. Daug veiksmo, bet nesakyčiau, jog daug intrigos ar įtampos.

Bendrai paėmus, aš nesakyčiau, kad tai yra antra knyga. Greičiau pirma ir antra knygos yra du skyriai tos pačios istorijos. Jeigu ši istorija būtų pirma, tai ciklas būtų miręs kartu su šita knyga, tačiau pasaulis užkabino su pirma knyga. Smagu, malonu skaityti, net jeigu istorija beveik neegzistuoja. Anime terminais tai būtų filler epizodas.

Mano vertinimas:

– nors šitai knygai išsakiau daug kritikos, aš noriu skaityti toliau.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)