Knyga. Martha Wells - Witch King

Man taip patiko roboto žudiko serija, kad nusprendžiau paskaityti kitas rašytojos knygas. Turbūt nereikėjo.

Demonas Kai pabunda iš miego ir supranta, kad kažkas jį įkalino. Negana to kažkoks nekompetentingas magas bando jį paversti savo tarnu. Paaiškėja, kad ne tik Kai bet ir jo draugė Ziede buvo įkalta toje pačioje vietoje. Išsilaisvinę, jie kartu eis ieškoti Ziedės vyro.

Nebloga pradžia? Žada gerą nuotykį? Aš taip galvojau.

Leiskite man pakalbėti apie blogos knygos požymius. 1) Daugiau nei 200 puslapių. Tikrai yra autorių, kurie moka rašyti ir parašo ilgas bei įtraukiančias istorijas, bet dažniausiai, jeigu knyga ilga, tai reiškia, kad autorius viduriuoja žodžiais ir neturi gero redaktoriaus, kuris tą viduriavimą suvaldytų. 2) Knyga pradžioje turi žemėlapį. 3) Knyga pradžioje turi veikėjų sąrašą. Dar nesu skaitęs nei vienos knygos, kuri pradžioje turėtų veikėjų sąrašą ir būtų įdomi. Apskritai veikėjų sąrašas pradžioje yra labai keistas dalykas. Jeigu neskaitei knygos, tai visi tie išsigalvoti vardai ir titulai nieko nesako. O knygos vidury ar gale neisi ir neskaitysi jo. Veikėjų sąrašas reiškia, kad knygoje yra per daug personažų ir jie nėra tinkamai pristatyti.

Turime tris požymius, kad knyga bus bloga, dar nepradėjus skaityti, bet ar tikrai jinai yra bloga? Deja, taip.

Knyga sudaro dvi linijos: dabartis ir praeitis. Praeitis – tai svarbiausių įvykių iš Kai gyvenimo pristatymas. Tai nėra nuotykis, tai yra pasaulio ir veikėjų charakterių pristatymas. Jis skaitosi visai lengvai, smagiai, bet čia nėra kablio, nėra įtampos. Jeigu būti tik šita dalis, tai būtų užmirštama knyga.

Visa mėsa yra dabartyje.

Taigi, pakalbėkime apie dabartį.

Dėmesio toliau spoileriai.

Pirmas, antras skyriai – Kai išsilaisvina.

Trečias skyrius – Kai aplanko močiutę, tai turi lygiai nulį įtakos istorijai, jeigu skyriaus (20pls.) nebūtų niekas nepastebėtų.

Ketvirtas skyrius – kova su burtininkais, kurie norėjo Kai įkalinti. Išlaisvinamas Ramad ir dar grupė žmonių, kurie turi nulį įtakos istorijai.

Penktas, šeštas skyriai – apklausinėja išlaisvintus žmones, keliauja. Kažkas vyksta, bet kaip ir galima tą patį papasakoti keliomis pastraipomis.

Septintas skyrius – Ziede paskambina giminaičiui Saadrin, kuris suteikia lygiai nulį naudingos informacijos. Per visą knygą, Saadrin prieš patį galą padaro vieną naudingą dalyką, bet esu tikras, kad galima apsieiti ir be jo, o šitą personažą visiškai ištrinti iš knygos. Dar 10pls iššvaistyta veltui.

Aštuntas, devintas, dešimtas, vienuoliktas skyriai – vėl kelionė, kaip ir esminių dalykų neįvyksta.

Dvyliktas skyrius – ieško prietaiso, kuris padėtų surasti Ziedės vyrą.

Tryliktas, keturioliktas skyriai – epinė kova tarp blogiukų ir geriečių, nes visoms knygoms tokio momento reikia. Pasirodo, pagrindinis blogiukas šitoje scenoje yra demonas, kurį Kai buvo sutikęs tik vieną kartą, ir tas demonas nusprendė, kad reikia atkeršyti Kai už tai, kad priežastys… Čia tas pats, kaip keršyti po 50 metų žmogui, kuris tave apspjovė penktoje klasėje… Šitoje vietoje norėjau knygą išmesti pro langą, bet kulminacija dar tik ateina.

Penkioliktas skyrius – plot twist pasirodo Ramad buvo žmogus, kuris padėjo nežinomiems blogiukams, kurie knygoje nepasirodo, įkalinti Kai. Ramad išdavė Kai, kai jo dar nepažinojo ir dabar gailisi. Plot twist, plot twist, Kai išdavė Ramad penkiais metais anksčiau… Aišku, visi tie įvykiai nėra pasakojami knygoje… Ta prasme…

Šešioliktas skyrius – išlaisvinamas Ziedės vyras ir visi ilgai ir laimingai gyvena.

Mano vertinimas:

– aš nesuprantu kodėl tokios knygos yra leidžiamos.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)