Knyga. Theodora Goss - European travel for the monstrous gentlewoman

Problema su pirkimu internetu – nežinai ką gausi. Ši knyga yra 700 puslapių storio. Pamatęs knygyne, pagalvotum: verta pirkti ar ne? Tačiau internetinėje parduotuvėje tiesiog nėra to fizinio, vizualinio jausmo… Taip, parduotuvės parašo kiek puslapių yra knyga, bet kas žiūri į puslapių skaičių.

Beje, šita knyga yra Athena club ciklo antroji dalis.

Ši knyga sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoje pagrindiniai personažai keliauja į Vieną, antroje – į Budapeštą. Kokia Viena be Sigmundo Froido?

Šioje knygoje sutiksite visus personažus iš pirmos knygos, įskaitant ir tuos, kuriuos laikėte žuvusiais. Taip pat keletą naujų. Jeigu pirmoje knygoje pagrindinis antraeilis vaidmuo priklausė Sherlock Holmes ir Dr. Watson, tai šitoje knygoje ta rolė patikėta Irena Adler, tiem kas nežino šito vardo, ši moteris dažnai apibūdinama kaip vienintelė Sherlock Holmes meilė. Pirmoji knyga baigėsi užuomina apie antrąjį Athena club nuotykį, apie kurį pakalbėsime netrukus. Antroji knyga irgi baigėsi užuomina. Norite atspėti, kas pretenduota tapti pagrindiniu trečios knygos blogiuku? Profesorius James Moriarty. Tas pats pagrindinis Sherlock priešininkas, kuris tariamai nužudė Holmes 1891. Beje, kol aš bandžiau perskaityti šią knygą, buvo išleista trečioji - The Sinister Mystery of the Mesmerizing Girl.

Gerai, tai apie ką ši (antroji) knyga?

Athena club gauna laišką nuo Lucinda Van Helsing, profesoriaus Van Helsingo duktės. Laiške teigiama, kad profesorius daro kažkokius keistus nelegalius eksperimentus ant savo dukters. Laiško autorė prašo pagalbos. Aišku, Mary Jekylls negali atsakyti pagalbos šauksmui.

Originaliai profesorius Abraham Van Helsing yra iš Bram Stoker romano – Drakula, pirmą kartą išleisto 1897 metais. Tačiau vėliau įvairiose interpretacijose jis gavo negailestingo vampyrų medžiotojo titulą. Taip, šita istorija yra apie vampyrus. Taip, jūs sutiksite grafą Drakulą. Ne, Van Helsing nėra vampyrų medžiotojas.

Nors šita knyga yra beveik du kartus storesnė nei pirmoji, tačiau negaliu pasakyti, kad joje daugiau veiksmo, įtampos ar įdomių dialogų. Ko tikrai yra daugiau, tai nuobodžių aplinkos aprašymų; nereikšmingų įvykių ir nereikšmingų personažų, kurie pasirodo vos du kartus visoje knygoje… Tai turbūt nuobodžiausia kelionių knyga kada nors parašyta. Nesuprantu, kam reikia detaliai aprašyti kelionę traukiniu, jeigu tai niekaip neįtakoja galutinio rezultato. Jeigu ją išmestume knyga gerokai suplonėtų, bet niekas net nepastebėtų, jog jos trūksta. Tokių momentų knygoje gausu.

Pirmoji knyga sužavėjo savo originaliu stiliumi ir dėl to buvo galima atleisti daugybę smulkių klaidų. Nors šita knyga idealiai atkartoja tą patį stilių, tačiau tai jau nebedžiugina. Norisi, kad ne tik stilius bet ir istorija būtų įdomi.

Mano vertinimas:

– aš esu nusivylęs, tikėjausi įdomaus nuotykio, kuris įmanomas su tokiais personažais, bet istorija labai silpna.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)