Knyga. Michael Clarkson - Kaip įveikti baimes

Mano draugas pasakė, kad bijotų nusipirkti knygą „kaip įveikti baimes“, o aš pagalvojau, kad bijočiau nusipirkti knyga kuri vadinasi „atgauk pasitikėjimą“ arba panašiai.

Taigi, perskaičiau knyga apie baimes t.y. kaip jas įveikti... Ką aš galėčiau pasakyti?

Knyga įdomi tuo, kad ją perskaitęs sužinojau kokiomis baimėmis sergu, nors prieš tai apie jas net nebuvau nieko girdėjas. Taigi, aš sergu: ksenofobija – svetimšalių baimė, harpaksofobija – baimė būti apiplėštam, distichifobija – nelaimingų atsitikimų baimė, hemofobija – kraujo baimė, hipochondrija – perdėta baimė dėl savo sveikatos, arachnifobija – vorų baimė, ofidijofobija – gyvačių baimė, atichofobija – nesėkmės baimė, fasmofobija – vaiduoklių baimė, skopofobija – baimė būti stebimam, skelerofobija – baimė būti sužeistam nedorų žmonių, dizalibijofobija –baimė nusirengti kitiems matant, skolekofobija – kirminų baimė. O kokiomis baimėmis sergate jūs?

Ar žinojote, jog fobijos yra paveldimos? Pasirodo, kad jeigu vienas iš tėvų turėjo kokia nors pvz. aukščio fobiją, labai tikėtina, kad ją turės ir vaikas. Taip remiantis knyga visos baimės yra susiję.

Knygoje labai trumpai aprašyta labai daug baimių. Kiekvienai baimei maždaug skirta po du puslapius. Jų struktūra tokia: tarptautinis baimės pavadinimas, kurio jūs neatsiminsite, kokia nors susijusi citata, simptomai, kuriuos turėtų jausti tos baimės kamuojamos žmogus, galimos baimės kilmės priežastys (pati dažniausia – protėviai, antra pagal dažnumą 2001 09 11 teroro aktas JAV), patarimai kaip įveikti baimes, rekomenduojamos kitos knygos ir su kuo jūsų baimė dar gali būti susijusi.

Ar ši knyga gali padėti įveikti baimes? Abejoju, taip patarimai tikrai yra ir lyg neblogi, tačiau... Knyga parašyta profesoriaus ir tai iš karto matosi: labai sausa ir visai neemocinga. Tiesiog nekabina. Tačiau galima pažiūrėti į viso šito reikalo gerąją pusią, rasite tikrai puikų rekomenduojamų knygų sąrašą ir galbūt viena iš tų knygų padės jums įveikti baimes.

Šią knygą aš bučiau linkęs priskirti kategorijai „Ar žinai?“. Tokias kur turi ir atsiverti kartais, kai sprendi galvosūkius arba visiškai neturi ką veikti.

Mano vertinimas:

– knyga parašyta yra tikrai gerai, bet tai vis tiek nereiškia, kad turėtumėte ją skaityti.

Brukštelk žinutę