Koks narystės modelis geriausias?

Tarkim, jog vienas konkrečiai neminimas IT projektas norėtų sukurti Premium modelį, koks geriausias būdas jį apmokestinti? Aš sugalvojau tris įmanomus variantus: 10lt mėnesiui, 10lt už dešimt dienų ir 10lt už dešimt pamokų. Norėčiau juos aptarti detaliau.

Mėnuo. Pirmasis variantas - dešimt litų už mėnesį, turbūt labiausiai paplitęs ir visur taikomas pasaulyje, bet...

Jeigu, tarkim, tai būtų žaidimų svetainė, tai turbūt net nebūtų apie ką svarstyti. Jeigu moki narsytės mokestį, tai tikrai rasi bent valandą kiekvieną dieną pažaisti. Tačiau čia mes kalbam apie IT pamokas. Aišku, galima IT pamokas skaityti kaip delfi naujienas: iš karto daug ir po to nieko neatsiminti, bet ar tai praktiška?

Jeigu nori, kad tavo sumokėti pinigai, tau tikrai atneštų naudą, tuomet turi skaityti ir iškarto taikyti praktiškai. Pavyzdžiui šiandien paskaičiau, rytoj pritaikiau. Bet kiek žmonių dirba tokiu nesveiku tempu?

Kitas šio modelio trūkumas, tarkim sumoki už mėnesį ir išvažiuoti atostogauti, tai nepasinaudojai, o pinigai kaip ir nuplaukė.

Todėl kad ir kaip žiūrėtum į mėnesinį mokestį, tikrai praktiška yra tik tuomet, kai moki iškarto už visus metus ir nesuki galvos ką spėjai, o ko nespėjai per vieną mėnesį padaryti.

Čia man kyla klausimas: galbūt tokiu atveju kiti modeliai gali atnešti daugiau naudos?

10 dienų. 10 dienų, modelis turbūt panašiausias į tai kai turi abonementą į krepšinio varžybas visam sezonui. Tau nereikia pirkti abonemento į sporto rūmus mėnesiui, nes realiai tu ten neini kiekvieną dieną, eini tik per krepšinio varžybas.

10 dienų atveju, tu gali ateiti, tarkim, po vieną kartą per mėnesį arba dvi darbo savaites iš eilės kiekvieną dieną, kaip tau patogiau, ir naršyti visą informaciją kurios tau reikia. Kitaip sakant ateini tik tuomet, kai tikrai žinai, kad žinias galėsi pritaikyti praktiškai. Tuomet kai ieškai pagalbos ir žinai, jog čia ją tikrai rasi.

10 pamokų. Realiai tų galimybių naršyti po visą įmanomą informaciją, kuriuos suteikia anksčiau mano minėti modeliai niekam nereikia. Galbūt tau įdomu tik CSS, ir neįdomu PHP, AJAX ir t.t. Šiuo modeliu žmogus visuomet matytų visas įmanomas pamokas t.y. turinį, bet jeigu paspaus skaityti plačiau tuomet jau minusuojama iš jo sąskaitos už kiekvieną pamoką.

Tarkim pirmą mėnesį išsirenki penkias pamokas, kurios tau svarbios ir kurias tu žadi artimiausiu metu pritaikyti praktiškai, po dviejų mėnesių išsirenki dar penkias... Ir visas tas pamokas gali skaityti kiek nori kartų visus metus be jokių papildomų mokesčių. Aišku, jeigu dešimt pamokų neužteks, tuomet reikės susimokėti už dar dešimt ir t.t.

Pagrindinis šito metodo trūkumas – pavadinimai gali būti klaidinantys ir nepateikiantis informacijos, kurios žmogus tikėjosi. Juk pasitaiko ir taip?

Kuris jūsų manymu modelis yra geriausias? Galbūt yra kokie nors trūkumai (privalumai), kurių aš nepaminėjau? Galbūt yra geresnis modelis, kurio aš nežinau?

Brukštelk žinutę