Koks tavo svajonių laisvalaikis?

Kaip jūs leidžiate laisvalaikį? Ta prasme kai nežiūrite filmų, kai nesėdite prie kompo ir neskaitote knygų?

Sutinku, kad yra daug įvairių būdų kaip leisti laisvalaikį, bet tokio kokio aš norėčiau nėra. Na, nėra, bent jau Lietuvoje. Taigi noriu jums pasiūlyti dar vieną idėją iš serijos įmanoma įgyvendinti, tik kas už viską sumokės?

Dvi idėjos, kad būtų lengviau priskyriau joms pavadinimus, tačiau neapsigaukite pavadinimai tik pirmam įspūdžiui susidaryti, tačiau tikrai neatskleidžia visos idėjos pilnai.

Žiemos sodai. Dabar pakelkite ranką, kas nėra buvęs nei karto akropolyje? (Tundra, tavo išsilavinime yra spragų, nieko neišmanai apie šiuolaikinę lietuvišką kultūrą!) Manau visi įsivaizduojate kokį milžinišką plotą jis užima. O dabar įsivaizduokite, jog tokiame plote būtų įrengtas parkas. Nepaprastas parkas, bet po stogu, žalias visus metus, užsodintas egzotiškais augalais. Matot, aš pagalvojau, kad vasara, kai oras geras gali nueiti kur nors pasivaikščioti į parką, prie upės, bet žiema... Žiema dažniausiai būna, švelniai tariant, vėsoka. O juk būtų visai fainai pasivaikščioti po parką žiema ir kad nepūstų vėjas iš priekio?

Aišku, iš akropolio reikia paimti ne tik plotą, bet ir kitus gerus dalykus: daug suoliukų, ledų kioskus, kavines. Patys suprantat, jog tai ne miškas, o pramogų parkas. Kiek kartų per metus jus trauktų pasižiūrėti į egzotiškus medžius? Kažkur tarp dviejų ir nulis kablelis dviejų? O pasėdėti kavinėje apsuptoje egzotiškų medžių? Kam rinktis paprastą kavinę jeigu gali rinktis tokią?

Kas būtų įdomiau, parkas būtų padalintas į skirtingas sekcijas, kurios turėtų savo klimatą. Skirtingose sekcijose, skirtingu laiku prasidėtų lietus. Aišku, niekas nemėgsta būti šlapias, bet sėdėti kavinėje, kai į stogą barbena vandens lašai... Kodėl gi ne? Arba iškrėsti pokštą draugams ir nusiųsti juos į lietų?

Babilonas 5 Tie kas matė fantastinį serialą tokiu pavadinimu, turbūt jau įsivaizduoja pagrindinę idėją. O visiems kitiems reikia pasakyti, jog tai dar vienas pramogų parkas: įsivaizduokite kosminę stotį pilną ateivių. Stotis susidėtų iš trijų dalių: viešbučio, viešos erdvės, privačios erdvės.

Pradėsiu nuo viešbučio. Tai būtų tikras, pats tikriausias viešbutis, tik kajutės... Norėjau pasakyti viešbučio kambariai ir visa aplinka būtų unikali - imituotų kosminę stotį. Visi darbuotojai (net ir valytojos) turėtų unikalią uniformą.

Vieša erdvė. Visų pirma joje būtų įėjimas ir registratūra. Kabantys ekranai nuolatos transliuotų atvykstančių ir išvykstančių iš stoties laivų vaizdus. Be abejonės, kartais pasitaikytų maži incidentai, avarijos, sprogimai. Ta prasme, normalus vaizdas prie gerai veikiančios kosminės stoties. Į viešą erdvę taip pat patektų konferencijų salė pilna modernių technologijų. Koridoriais vaikščiotų daug ateivių. Nemokama kino salė, kurioje visą parą transliuotų fantastinius filmus ir serialus apie ateivius ir visą parą veikiantis planetariumas. Turistai galėtų apsilankyti ir užsirašyti į Klingon kalbos kursus.

Privati erdvė. Į privačią erdvę galėtų patekti tik kosminės stoties personalas. Be abejonės, aš kalbu ne apie tikrą personalą. Kiekvienas norintis galėtų užsisakyti uniformą ir taip tapti personalo nariu. Tik vilkintys specialią uniformą žmonės būtų įleidžiami į privačią erdvę. Čia jie taip pat sutiktų daug ateivių, galėtų nueiti į apsaugos kambarį, kuriame daugybėje monitorių, būtų galima stebėti kas vyksta viešoje, privačioje erdvėje, taip pat įdomiausi kosminės stoties apžvalgos vaizdai.

Įdomiausia vieta - uždraustas koridorius, kuriame "sugedusi" traukos kontrolė, todėl žmonės galėtų patirti nesvarumo būseną. Savaime suprantama, kad tikroje veikiančioje stotyje kartais pasitaikytų karinių konfliktų, kartais juos reikia spręsti ginklais ir žinoma tokia proga mobilizuojamas visas personalas. Jūs suprantate apie ką aš? Visi užsirašę į kursus galėtų dalyvauti kariniuose apmokymuose, kurie tikrai neapsieitų be šaudymo iš lazerinių pistoletų į judančius taikinius, kosminio skafandro apsivilkimo ir stoties išorės remonto po ateivių karinio laivyno puolimo.

O kokio svajonių laisvalaikio norėtum tu?

Brukštelk žinutę