Komiksas. Asterix in Britain

Pirmą apie Asterix ir Obelix sužinojau žiūrėdamas animacinį multiką. Kažkodėl atsimenu epizodą apie Obelix ir kupranugarį. Kas nors prisimeną tą multiką?

Daugelis lietuvių greičiausiai sužinojo apie šiuos personažus pamatę filmą Asteriksas ir Obeliksas prieš Cezarį.

Šiandien norėčiau pristatyti komiksą ir pakalbėti apie tai ką aš nusipirkau.

Originaliai Asterix ir Obelix buvo sukurti prancūzų: scenaristo René Goscinny ir dailininko Albert Uderzo, tačiau šiuo metu komiksas kuriamas kitų žmonių. Šio teksto rašymo metu yra išleistos net 37 knygutės! Naujausioji pasirodė 2017 metais.

Ši komiksų serija seka galų kaimelio bandymą pasipriešinti romėnų užkariavimui. Pagrindiniai veikėjai yra: Asterix – mažutis, sportiškas, protingas ir Obelix – didžiulis, storas, gal nelabai protingas, bet už tai labai stiprus. Galai sugeba pasipriešinti Cezariui, nes kaimo druidas Panoramix verda magišką gėrimą, kurio dėka visi kaimiečiai tampa labai stipriais. Vaikystėje Obelix įkrito į magiško gėrimo puodą ir todėl dabar jam gėrimas duodamas tik kritiniais atvejais. Ir be gėrimo Obelix yra pakankamai stiprus.

Įdomu, kad lyginiai komiksų numeriai vyksta užsienyje, o nelyginiai gimtajame kaimelyje (galioja numeriams 4-29). Tai yra populiariausias prancūzų komiksas išverstas net 111 kalbų.

Kaip jau supratote iš pavadinimo, aš nusipirkau Asterix in Britain, tai yra aštuntoji serijos dalis. Šią knygą nusipirkau kartu su Blacksad. Priešingai nei Blacksad, šis komiksas buvo vaikiškų knygučių skyriuje tarp Mikės Pukuotuko ir Tintin.

Pagrindinė šios knygutės idėja yra labai paprasta: Cezaris užėmė visą Angliją, tačiau vienas kaimelis vis dar priešinasi. Asterix ir Obelix veža magiško gėrimo statinę, kad padėtų tam kaimeliui atsilaikyti prieš Cezario armiją. Deja, Cezaris sužino apie statinę ir visais būdais stengiasi sustabdyti herojų kelionę.

Knyga tikrai gali būti skaitoma vaikų, priešingai nei Blacksad. Tačiau lietuvių vaikams gali būti sunku, nes naudojami įvairūs akcentai pavaizduoti vietinių kalbą. Knygutė taip pat iš juokia įvairius anglų papročius kaip pavyzdžiui gerti arbatą. Knygoje taip pat pasirodo garsi bardų grupė (Beatles).

Aš nemanau, jog kada nors perskaitysiu visas knygutes, tačiau bendrai paėmus tai tikrai lengvas, skaitinys galintis pakelti jūsų nuotaiką.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)