Komiksas. Blacksad

Lietuvoje nelabai kas rašo apie komiksus ir aš pagalvojau, kad, jeigu jau rašau apie knygas, tai galiu pridėti ir grafines noveles prie jų. Mano apžvalgų greičiausiai nebus tiek jau daug, nes joms taikysiu tuos pačius principus, kuriuos taikau knygų apžvalgoms iki šiol. Kalbėsiu tik apie komiksus, kurie į mano rankas pakliuvo fiziniu formatu.

Blacksad yra pirmasis komiksas, kurį nusipirkau. Pagrindinis veikėjas yra privatus detektyvas - juoda katė - vardu John Blacksad. Jis nėra išimtis t. y. ne vienintelė katė, visas pasaulis yra antropomorfinis t. y. gyvenamas gyvūnų, kurie elgiasi kaip žmonės.

Veiksmas vyksta JAV maždaug apie 1950 metus. Pasakojimas labai primena film noir stilių, arba kitaip sakant klasikinius detektyvinius serialus.

Autoriai gausiai naudojasi stereotipais pavyzdžiui daugelis policininkų yra šunys, nusikaltėliai – ropliai bei šliužai, mokslininkai – pelėdos.

Jeigu jau užsiminiau apie autorius, tai komiksą sukūrė du ispanai: Juan Díaz Canales (scenaritas) and Juanjo Guarnido (dailininkas).

Šiuo metu yra išleistos penkios dalys: Somewhere Within the Shadows, Arctic Nation, Red Soul, A Silent Hell, Amarillo. Buvo gandų, kad šeštoji dalis turėjo pasirodyti 2016 metais, tačiau oficialios išleidimo datos nėra. Bet kuriuo atveju, aš nekantriai lauksiu.

Knyga, kurią aš nusipirkau yra Omnibus kategorijos ir ji apima pirmas tris Blacksad istorijas.

Kodėl man patinka šitas komiksas? Visų pirma - jis yra spalvotas. Tai yra daiktas, kurį galima kolekcionuoti, o ne tik perskaityti ir išmesti. Piešiniai yra neįtikėtinai detalūs. Pagrindinis veikėjas nėra superherojus, tiesiog eilinis pilietis, toks kaip aš ar tu.

Iš pirmo žvilgsnio, tai yra detektyvinė istorija, tačiau tai yra daug daugiau. Pavyzdžiui Arctic nation yra istorija apie rasizmą, rasinę segregaziją bei smurtą. Red soul – užuomina į komunizmą – yra istorija apie mokslininkus kuriančius atominę bombą JAV bei galima tėvynės išdavimą.

Blacksad turbūt įdomiausias komiksas, kuri esu skaitęs iki šiol ir primygtinai rekomenduoju visiems susipažinti.

Paskutinis dalykas – tai komiksas ne vaikams.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)