Knyga. Ron Rozelle - Description&setting

Tai yra trečioji serijos knyga, tačiau priešingai nei ankstesnės, ši jaučiasi morališkai pasenusi. Autorius rekomenduoja: nuomotis DVD; klausyti radijo, o ne podcast; sako, kad Palm Pilot yra labai nepatogūs... Jeigu jums įdomu knyga buvo išleista 2005 metais, taip daug laiko praėjo, bet knygos apie rašymą neturėtų priklausyti nuo laiko.

Taigi, kokių įdomių/naudingų patarimų radau šitoje knygoje?

Rašymas kaip važiavimas dviračių ar grojimas pianinu, kuo daugiau darai, tuo tampi geresnis.

Jeigu norite rašyti apie kokią nors vietą ar laiką kuriame nebuvote, studijuokite kitą meną, kuris pristato tą laiką. Tai galėtų būti filmai arba komiksai. Autorius dešimt kartų peržiūrėjo du filmus, kurie vyko tame pačiame istoriniame laikotarpyje, kuriame jis norėjo rašyti knygą.

Klausykite interviu su kitais rašytojais, pabandykite atkreipti dėmesį kaip jie konstruoja sakinius arba kokius žodžius vartoja.

Turėkite rašytojo žurnalą. Rašytojo žurnale turėtų atsidurti tokie dalykai kaip: žemėlapiai; pastatų planai; žmonių, aplinkos, daiktų aprašai; nugirsti dialogai; istorijų idėjos ir panašiai.

Turėkite dienoraštį. Jeigu kada nors norėsite rašyti autobiografinį romaną, galimybė peržvelgti praeitį padės jums prisiminti savo jausmus bei mintis tuo metu.

Rašytojai turėtų laikytis taisyklės: parodyk, o ne pasakyk. Galima tiesiog pasakyti, kad pora praleido gerai laiką arba galima aprašyti ką jie veikė ir kaip jie jautėsi kiekvieną akimirką. Aišku, jeigu tas įvykis visai nesvarbus kūrinio siužetui, tai užteks ir trumpo paminėjimo.

Rašant reikia nepamiršti, kad žmonės turi penkis pojūčius. Mes kažkaip tikimės, jog bus apibūdintas vaizdas, tačiau geri rašytojai taip pat apibūdina garsus, kvapus bei kitus pojūčius tinkamus pagal situaciją. Kalbėti apie žmogžudystės skonį, turbūt būtų nelabai praktiška idėja.

Jeigu norite, kad jūsų veikėjai neatrodytų vienadimensiniai, prieš rašydami susikurkite veikėjo profilį į kurį turėtumėte įtraukti tokius dalykus kaip: vardas, pavardė, pravardė, vedybinis statusas, vaikų skaičius, amžius, profesija, išvaizda, baimės, stipriausias įsitikinimas, didžiausia paslaptis, didžiausias apgailestavimas, politinės pažiūros, mėgstamiausia spalva, mėgstamiausias maistas, mėgstamiausias filmas/daina, santykiai su kitais žmonėmis, unikalios detalės/ydos.

Rezervuokite konkretų laiką rašymui ir kiekvieną dieną, tuo pat metu, rašykite.

Pratimas. Prisiminkite kokią nors vietą, kurioje buvote maždaug prieš dešimt metų ir joje nesilankėte paskutinius keletą metų. Pabandykite apibūdinti aplinką kiek galima detaliau.

Knygoje taip pat yra skyrius apie gramatiką, bendrai rašymui jis tikrai yra svarbus, problema, kad knygą aš skaitau anglų, o ne lietuvių kalba.

Mano vertinimas:

  – knygoje gausu praktiškų patarimų, tačiau trūksta wow faktoriaus.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)